Co by měla obsahovat každá kosmetická taštička?

Nezáleží, jestli jste v líčení nováček, nebo profesionál. Udělat si pořádek v kosmetické taštičce je důležité v obou případech. Ruku na srdce, ne vždy náš make-up bag bývá ukázkou vzornosti, čistoty a přehlednosti. Proto se ptáme, co všechno byste v ní určitě měla mít?

Ty nejjednodušší otázky na světě bývají často nejnáročnější na zodpovězení. Odpovědi na ně se totiž považují za samozřejmé. A proto začneme od úplných základů.

Vždy mějte na paměti, že je dobré skladovat jen ty věci, které skutečně používáte a produkty, které nejsou po datu spotřeby. Zároveň se snažte příliš nepodléhat trendům, ale zaměřte se spíše na bestsellery. Štětce nemíchejte dohromady s make-upem a vždy na ně mějte samostatnou taštičku. Odvděčí se vám nejen ony, ale také vaše pleť.

1. PODKLAD

Nikdy nezačínejte tím, že si make-up nanesete pouze na vyčištěný obličej. Vždy použijte hydratační krém nebo bázi pod make-up, která vašemu výtvoru zaručí dlouhotrvalejší výdrž. Pokud vás čeká den plný schůzek, zařaďte do kosmetické rutiny také fixační sprej, díky kterému se váš make-up nehne ani o milimetr. Mezi naše oblíbené značky těchto produktů patří rozhodně Urban Decay, NYX nebo Dermacol.

2. MAKE-UP, PUDR, KOREKTOR

Kdo by nechtěl bezchybnou a perfektně sjednocenou pleť? Tím nejlepším pomocníkem k tomu nám je (kromě photoshopu) krycí make-up. Někdo bez něj nevychází ani když jde vysypat koš, někdo jím opovrhuje a používá pouze pudr či korektor. Doporučujeme kombinaci všech třech produktů, protože dohromady se ideálně doplňují. Korektor vygumuje kruhy pod očima, make-up vše sjednotí a pudr nádherně zmatní a zafixuje. Vyzkoušejte cokoliv od Estée Lauder, MAC nebo YSL a neuděláte chybu.

3. KONTURY

Přiznejme si, že úplně vyhlazený obličej nevypadá nejpřirozeněji, a tak je potřeba mu dodat trošku barvy. Vždy jste si přála lícní kosti jako Kate Moss? Využijte mocné síly konturovacího pudru a vytvořte si je! Není nad optické klamy, a proto i zde platí, že vše, co chcete dát do popředí, musíte zesvětlit (například rozjasňovačem) a vše, co toužíte skrýt či zúžit, ztmavte bronzerem nebo konturovacím pudrem. Barvu vašim líčkám dodá všemi oblíbená tvářenka. Mezi naše nejoblíbenější značky této sekce patří rozhodně Nars, Too Faced nebo Benefit.

4. OBOČÍ, LINKY, ŘASENKA

Obočí je rám obličeje, proto je potřeba ho alespoň decentně zvýraznit. Slouží k tomu barevné řasenky, tužky, tónovací stíny či gely. Přeborníkem na obočí jsou značky Benefit nebo Anastasia Beverly Hills. Zde je to čistě na osobních preferencích. Velké oblibě se také těší oční linky, které dodají pohledu patřičnou hloubku či kočičí vzhled. Sama používám ty od Dermacol, ale skvělé jsou také ty od NYX. O očních stínech jste toho pravděpodobně slyšeli mnoho, pracovat s nimi je z počátku těžší, ale když se to naučíte, uvidíte ten rozdíl. Zde vede určitě značka Urban Decay. A řasenka? Tu nejspíše není nutné blíže přibližovat, za nás se jedná o největší vynález lidstva.

5. RTY

Tím posledním, co ze své kosmetické taštičky pravidelně vytahuji, je balzám na rty. Bez něj nevycházím z domu, a to ani s tím košem. Je také skvělým podkladem pro rtěnku či lesk. Přemýšlíte nad konturkou? Tu využijete především ve chvíli, kdy budete chtít ultra matnou pusu nebo pokud toužíte po ostrých a dokonalých konturách vašich rtů, například před nanesením rudé rtěnky. Kupujte vše od značek Chanel, YSL nebo Giorgio Armani. Skvělé tekuté rtěnky mají i Dermacol či NYX.

Klára Dedková

Od malička jsem si přála pracovat v módním časopise, ale když se můj sen splnil, zjistila jsem, že chci ještě něco víc – sedět v kavárně a pracovat na něčem vlastním. Miluju všechny ty holčičí věci, jako jsou kabelky, rtěnky nebo podpatky, ale dokážu ocenit také klasickou hudbu, kvalitní filmy, víno, architekturu nebo svíčkovou od babičky. Jsem posedlá parfémy, svíčkami a vším, co voní. Mužů nevyjímaje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *