Naše oblíbené módní bizáry (S/S21 edice)

Týdny módy nás pravidelně zahrnují inspirací, ne výjimečně nám ale některé předváděné kousky nadzvednou koutky úst a nechají nás jen v tichém údivu. Které takové momenty přinesly přehlídky na sezónu S/S21?

SCHIAPARELLI

Netajím se tím, že jsem milovnice všemožných šperků (ví to i moje náramky, prstýnky a náušnicemi přetékající šperkovnice). To, že moje ověšené prsty potřebuji doplnit samotnými zlatými nehty (náprstky? konečky prstů?), na nos si nasadit zlatý nos (aka nejstylovější rouška ever?) a na něj posadit zlaté oči (nebo jsou to brýle? Vždyť přes ně ale člověk nic nevidí, ne?) mi došlo až po tom, co jsem viděla přehlídku módního domu Schiaparelli.

VALENTINO

Patřím mezi šťastlivce, kteří nikdy netrpěli problémy s pletí. Tedy tak tomu bylo do zhlédnutí haute couture přehlídky Valentino, kdy mi došlo že mám problém. Naprosto potřebuju mít zlatou pleť, ale nutně!

KENZO

Ačkoliv ústřední motiv a myšlenka stojící za Felipeho letní kolekcí je krásná, musím říct, že na mě modely zprvu působily úsměvně (modelky prohánějící se v kampani na segwayi tomu také nepomohly…). Avšak za účinnou ochranu proti letnímu všudypřítomnému hmyzu dostává Kenzo deset bodů z deseti!

VIVIENNE WESTWOOD

Rockerka Vivienne je královna a klaunská maska doplňující její S/S21 kolekci je přesně to, co mi ve skříni chybí – miluju totiž kousky, které dokážou přesně reflektovat to, jak se cítím!

PHILIPP PLEIN

Tady jdeme za bizárem na jistotu. Ať se snažím, jak se snažím, neumím si představit žádnou osobu ani událost, kde by neonové leopardí šaty vypadaly dobře. Kombinaci síťovaného overalu s prosvítající podprsenkou bohužel nezachrání ani neonový vodní skútr. A ano, opravdu je to kolekce na rok 2021 a ne na rok 2012, jak by se možná s přimhouřeným okem (nebo spíš vypíchnutým) dalo pochopit. Jak mi je smutno vždycky, když procházím kolem jejich obchodu v Pařížské…

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *