V Zákulisí s Lucií Janotovou

Podívejte se s námi do zákulisí jedné z nejstylovějších maminek, jejíž disciplína a píle nás pravidelně motivují!

S Luckou jsme se všechny poprvé potkaly v ELLE. Když jsem do redakce přišla na stáž, měla mě na starosti a já ji od začátku brala jako svou mentorku. Vypadala přesně tak, jak si u lidí pracujících v módním časopise představujete. Stylové džíny, značková kabelka, upravené vlasy a na stole káva ze Starbucksu.

Její komunikační schopnosti, smysl pro estetiku a kontakty bychom chtěly mít! V současnosti se stará o PR Klenotnictví Dušák, je šéfredaktorkou webu Ženy s.r.o. a ve volném čase se věnuje také svému blogu Bobovibe.cz a milované rodině, se kterou bydlí v pražských Holešovicích.

1. Jak začínáš svůj den?

Od března loňského roku cvičením. Sama sebe až překvapuji, jakou mám stále pevnou vůli. I když mojí největší motivací je můj čtyřletý syn Benedikt, který si na naše ranní tréninky tak zvykl, že je sám iniciátorem a tahá mě z gauče. 

2. Co je největší benefit tvé práce?

Rozhodně inspirativní a kreativní lidé. Za celou svou kariéru jsem měla možnost jich potkat mnoho a bylo (a stále je) skvělé vidět jejich profesní růst, úspěchy a moci toho být součástí. Sama jsem před více jak dvaceti lety začínala úplně od začátku a za svou kariéru jsem měla řadu mentorek a troufnu si říct dnes i přítelkyň, které mě neustále hnaly kupředu a od kterých jsem se hodně naučila.

3. Co bys nikdy nesdílela na sociálních sítích?

Budu zcela upřímná. Na svých sociálních sítích sdílím svůj život. A ten má samozřejmě svoje vzestupy i pády. Ráda se podělím o úspěch ve svém pracovním životě, ale sdílím i přešlapy, které jsem udělala. Dokonalost je přece strašně nudná! Na druhou stranu nikdy bych na svých sociálních sítích nesdílela jakékoliv nevhodné momenty, jež by mohly jakkoliv ovlivnit život mého syna nebo mé rodiny. Snažím se přidávat jen takové střípky, které až si jednou bude můj dnes čtyřletý syn prohlížet, nebudu se za ně muset stydět. 

4. Čí +1 bys chtěla být?

Vždycky plus jedna mého muže. Dodnes jsem vděčná, že jsme se před více jak 20 lety potkali. Je mojí spřízněnou duší.

5. Kam chodíš na oběd, nebo co obvykle obědváš?

Úspora času je pro mě jako pro pracující mámu to nejdůležitější, takže se v práci snažím být maximálně efektivní i za cenu toho, že oběd většinou jím nad klávesnicí. Často je to sendvič, co si udělám doma nebo koupím cestou do práce.

6. Čeho se bojíš?

Čas od času mě při pohledu na mého skvělého syna, manžela a rodinu přepadne úzkost, že jsem si všechno životní štěstí už vybrala, když mám je. 

7. Co o tobě moc lidí neví?

Nesnáším číst návody. Jakýkoliv důležitý papír zásadně ztratím nebo pečlivě založím tak, že ho nemůžu najít. Nikdy bych nesnědla ústřice. Miluji detektivky. Ráda si v autě zpívám české retro písničky od táboráku (u čehož můj manžel jen nechápavě kroutí hlavou). Nutno podotknout, opravdu zpívat neumím.

8. Jak řešíš svoje bad days?

Je to možná klišé a určitě je to povrchní, ale u mě vždycky fungovaly a fungují nákupy. S nadsázkou řečeno neexistují boty, džíny nebo kabelka, které by den neudělaly hezčí. 

9. Kdo je tvoje pravá ruka?

Můj manžel Honza. Vždycky mě dokáže uklidnit, nastínit jinou perspektivu problému, poradit, pochopit. Pokaždé, když mám nějaký problém nebo naopak radost z něčeho, co se mi povedlo, jdu nejdřív za ním. 

10. Co uděláš jako poslední, než jdeš spát?

Kolem jedenácté vypínám počítač, vyčistím si zuby, dám pusu synovi, který spí, a vlezu si do postele, kde zapnu Instagram. Ano, já vím!!! Ve kterémkoliv článku o spaní se jako první dočtete, že to není nejšťastnější způsob, jak usnout. Ale mě tahle moje virtuální rutina, kdy už mozek nic nemusí a jen sleduje obrázky, prostě vyhovuje.

11. V zákulisí, nebo na pódiu?

Na pódiu.

12. Ráno, nebo večer?

Ráno.

13. Zvát, nebo se nechat pozvat?

Zvát.

14. Hodně, nebo málo?

Hodně.

15. Experiment, nebo klasika?

Klasika.

Klára Dedková

Od malička jsem si přála pracovat v módním časopise, ale když se můj sen splnil, zjistila jsem, že chci ještě něco víc – sedět v kavárně a pracovat na něčem vlastním. Miluju všechny ty holčičí věci, jako jsou kabelky, rtěnky nebo podpatky, ale dokážu ocenit také klasickou hudbu, kvalitní filmy, víno, architekturu nebo svíčkovou od babičky. Jsem posedlá parfémy, svíčkami a vším, co voní. Mužů nevyjímaje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *