10 věcí, které mi dělají radost: Veronika Choińska

Veronika ví, jaké je pracovat pro love brand, a to konkrétně pro e-shop se stylovým nábytkem Westwing. Aktuálně bydlí s manželem ve Varšavě a na začátku léta se jí narodí holčička. Kterých 10 věcí jí, kromě kopajícího miminka v břiše, dělají každý den radost?

1. Kvalitní čtivo – Už od dětství se ráda nořím do knižního světa. Mezi mé nejoblíbenější žánry patří fantasy, při kterém představivost pracuje na plné obrátky. Momentálně ujíždím na Zaklínači od Sapkowského! Dostala jsem od manžela díly v polštině i češtině a čtu je na přeskáčku.

2. Vaření a dobré jídlo – Moc ráda jím i vařím, spoustu volného času proto trávím v kuchyni. Momentálně rozjíždím polský blog „Czeszka w kuchni“ a doufám, že své hobby budu moci sdílet i s jinými nadšenci vaření.

3. Umění – Od opery až po Kupku. Vše, co se dá nazvat jako umělecké dílo, mi přináší úsměv na rtech. Domů jsem si pořídila alespoň kopii Picassova obrazu.

4. Cestování – Ať už po ČR, Polsku nebo kdekoliv jinde, s cestovním kufříkem v ruce se cítím jako ryba ve vodě. Pandemie mi bohužel trošku vzala vítr z plachet, ale snad se to co nejdříve změní k lepšímu.

5. Filmy s ženskými hrdinkami – Příběhy silných žen mě vždycky dojmou. Na MDŽ jsem sledovala skvělý dokumentární film Maiden, ve kterém kapitánka první ryze ženské posádky v historii jachtařských závodů Whitbread Round bojuje nejen s mořem, ale i stereotypy točícími se okolo světa mužů. Doporučuji ten film sledovat s kapesníkem v ruce.

6. Sport – Dříve jsem hodně holdovala józe, dva roky zpátky jsem přešla na aktivnější cvičení typu cross fit. Kde se vylévá pot, vylévají se i negativní emoce!

7. Procházky v přírodě – Jako dítě jsem nesnášela výlety do hor, teď bych tam nejraději byla celoročně. Moc ráda bych někdy vyrazila na ferraty.

8. Posezení s přáteli a rodinou – To je další věc, kterou mi pandemie moc neusnadňuje. Část rodiny a přátel mám v Čechách, část v Polsku. V rodném Brně jsem byla naposledy loni v červenci.

9. Pití čaje – Nepiji kávu, ale kompenzuji to litry čaje. Nejraději mám zelený s – znalci mě asi ukamenují – ale s citrónem. Hodně citrónu.

10. Barevné punčocháče – Navzdory mým feministickým sklonům (haha), miluji ženskost a eleganci. Sukně a šaty nosím v kombinaci s pěknými punčocháčemi. Nejraději nakupuji na E-puncochace.cz, kde mají obrovský výběr.

Klára Dedková

Od malička jsem si přála pracovat v módním časopise, ale když se můj sen splnil, zjistila jsem, že chci ještě něco víc – sedět v kavárně a pracovat na něčem vlastním. Miluju všechny ty holčičí věci, jako jsou kabelky, rtěnky nebo podpatky, ale dokážu ocenit také klasickou hudbu, kvalitní filmy, víno, architekturu nebo svíčkovou od babičky. Jsem posedlá parfémy, svíčkami a vším, co voní. Mužů nevyjímaje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *