Škola make-upu: Jak správně používat bronzer?

Pokud chcete do baru po jejich otevření vejít jako královna s bezchybným make-upem, je dobré začít s tréninkem a úplnými začátky. Jste připravené na konturování?

Po nanesení make-upu a korektoru se obličej může zdát velmi plochý, širší a tak nějak umělý. Šťávu života a potřebnou plasticitu mu dodají právě konturovací produkty, které používáme k tomu, abychom zvýraznily sexy lícní kosti, zúžily si širší nos nebo snížily vysoké čelo. Opticky dokáže tmavá a světlá barva na vašem obličeji hotové zázraky a poradí si i s dvojitou bradou nebo zapadlýma očima.

Konturování je královská disciplína make-upu, a proto je za potřebí vytrvalý trénink. Jenomže jak se všemi těmi pudry, tvářenkami a highlightery pracovat? Čím je nanášet a jak vybrat ty nejlepší? Poradíme vám.

Třpytivý, nebo matný?

Základní rozdělení bronzerů je jednoduché – buď je v obchodech najdete třpytivé nebo matné. Ty s třpytkami jsou výraznější, častěji se hodí spíše na léto nebo večer a jejich konturovací funkce není vždy tolik precizní jako u matných. Proto doporučujeme začít s těmi bez shimmeru.

Suchý, nebo krémový?

Pro začátečníky doporučujeme ty v suché formě. Lépe je rozetřete, pohodlně ovlivníte jejich intenzitu a vyhovují téměř každému typu pleti. Krémové bronzery jsou vhodné na suchou i starší pleť, protože pleti dodávají i rozjasňující efekt.

Práce s nimi je trošku náročnější, jelikož je potřeba je velmi precizně rozetřít, a to ideálně houbičkou, což není vždy nejjednodušší. Doporučujeme vyzkoušet oba a vybrat si, který vám i vaší pleti lépe vyhovuje.

Nanášet štětcem, nebo houbičkou?

Stejně důležité, jako je správný typ bronzeru, je i jeho správná aplikace. Na konečky prstů v tomto případě zapomeňte, zde je zapotřebí sáhnout po štětcích. Ty tak často neměníme, a tak do nich doporučujeme investovat.

Důležité u aplikace bronzeru je uvolnit zápěstí a roztírat ho pomocí štětců jemnými, ale četnými pohyby do ztracena. Jen tak vytvoříte přirozený efekt vytesaných lícních kostí, jako byste se s nimi už narodila. Pokud jste zvyklé nanášet make-up houbičkou, vyzkoušejte ji i na roztírání krémového bronzeru. Opět i zde platí pravidlo – vše do ztracena. Ťupkujte, neroztírejte do stran. Cílem je nerozšiřovat ztmavenou plochu, ale zjemnit její hranice.

Zásady a triky, kterých se držet

  • Nic se nemá přehánět, a proto si dávejte pozor, aby váš bronzer nebyl tím, čeho si na vás lidé všimnou jako první. Má vypadat PŘIROZENĚ!
  • Blendit, blendit, blendit. Tento výraz mezi blogerkami celkem jede a znamená co nejvíce do ztracena rozestřít produkt nebo oční stíny. Ano, na tomto si dejte záležet a ztrácejte, dokud vám budou síly stačit.
  • Triky s vidličkou, fishface, dvou prstů od nosu nebo nad ucho raději přenechte TikTokerům. Myslíme si, že každý přibližně tuší, kde má lícní kosti nebo nos. Zkoušejte a co se vám bude líbit nejvíc, u toho zůstaňte. Každá máme přece obličej jiný!

Bronzery, za které dáváme ruku do ohně a se kterými vám konturování půjde jedna radost:

A pokud byste i přes to ocenily detailnější návod jak na konturování, na YouTube videích vyrostlo několik předních make-up artistek. Okoukejte jejich triky, inspirujte se a hlavně zkoušejte.

Klára Dedková

Od malička jsem si přála pracovat v módním časopise, ale když se můj sen splnil, zjistila jsem, že chci ještě něco víc – sedět v kavárně a pracovat na něčem vlastním. Miluju všechny ty holčičí věci, jako jsou kabelky, rtěnky nebo podpatky, ale dokážu ocenit také klasickou hudbu, kvalitní filmy, víno, architekturu nebo svíčkovou od babičky. Jsem posedlá parfémy, svíčkami a vším, co voní. Mužů nevyjímaje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *