MBPFW: Hravé a smyslné zakončení letošního týdne módy

V pondělí jsme zhlédly semestrální a bakalářské práce mladých talentovaných studentů. Večer celou sezónu uzavřely romantické přehlídky Michaely Hriňové a Denisy Dovaly. Navzdory ztíženým podmínkám byl i tento fashion week plný inspirace a my už se nemůžeme dočkat dalšího, který snad už nebudeme sledovat z našich aut.

TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI

Třetí a poslední přehlídkový den započal semestrálními a bakalářskými pracemi studentů 2. a 3. ročníku Katedry designu Technické Univerzity v Liberci. Své modely představilo 8 talentovaných studentů. První představila své modely Laura Vlčková, byly inspirované tvaroslovím lopatkovce doplněné šperky od Veroniky Johany Vedralové. Dále Nikola Márová svými modely demonstrovala narušení minimalismu, vše doplnila šperky od Khanh Linh Phamové Kláry Pytelkové. Anna Havlíková představila kolekci jménem Ochranné schránky doplněnou o šperky od Pauly Migašové. Dále svou tvorbu představila Vendula Menšíková, Magdalena Nevrlá a Kateřina Klozová se šperky od Jana Čiháka. Přehlídku zakončila Tereza Koukalová ve spolupráci se šperkařkami Anežkou Stůpkovou, a Paulou Migašovou. Celou přehlídku uzavřel Václav Černý s kolekcí IDENTITA.

UNIVERZITA TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ

Další studenti, kteří představili své kolekce v rámci letošního týdne módy byli z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Společně představili autentickou názorovou paletu jak lze vnímat oděv: jako médium komunikace pro sdělení emoce, příběhu, poselství a funkce. Přehlídku odstartoval Ondřej Petr s ryze pánskou kolekcí, následovaly modely z dílny Žofie Soldánové, ručně pletené a háčkované oděvy od Barbory Cingeľové, modely inspirované Mexikem představila Adéla Švehlíková, kolekci košil Barbora Miklíčková a Klára Majorová. Kimonem se inspirovala Dominika Vespalcová, estetikou padáku Tamara Koperová, přírodou a pučícími květy Tereza Koukalová, která svou kolekci doplnila originálními doplňky od Tran Ngoc Yen. Celý přehlídkový blok uzavřel Martin Humpolák a kolekcí inspirovanou prostitutem z filmu „The pink Narcissus“, který žije ve vlastním světě a tvary lustrů z 18./19. století.

AIM BY MICHAELA HRIŇOVÁ

Mladá designérka Michaela Hriňová představila kolekci inspirovanou tím, co bylo, která je zároveň odrazem toho, kým jsme. Vyzívá k vděčnosti a hrdosti a vzdává poctu silným ženám, které nás vychovaly. Ženám, které jsou schopné zastávat mužské povinnosti a zároveň si zachovávat svou křehkost a jemnost. V kolekci návrhářka přenáší prvky typické pro tradiční lidový oděv do současnosti – výrazné sukně, ozdobné lemy, zástěry, výšivky, zdobenost. Tlumené barvy doplňuje o reflexní žlutou a celé kolekci nechybí rafinovaně sexy kousky – například šaty a sukně s vysokým rozparkem. Ženskost podtrhuje výraznými rudými rty. Milujeme i celou prezentaci kolekce!

DENISA DOVALA

Celý týden módy uzavřela Denisa Dovala kolekcí s názvem Slovanské bohyně. Její hlavní inspirací se staly ty nejsilnější zbohyň jako jsou Moréna, bohyně smrti a znovuzrození, Mokoš, bohyně plodnosti a ochránkyně žen, Živa, bohyně Slunce a štěstí, Lada, bohyně krásy, Dodola, bohyně větru a deště, či také Kupalo, bohyně očisty. Tyto nosná témata odráží v potiscích, barvách a lichotivých siluetách. Splývavé materiály kombinuje s tylem a tvoří tak kouzelnou symbiózu mezi smyslností a hravostí, doplněnou o sexy průstřihy zdůrazňující klíční kosti.

fotky a videa: archiv mbpfw, Petr Vágner @petrvagner

 Jaký byl první a druhý den MBPFW?

  

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *