Tour de okýnko: Jiřák edition

Přinášíme seznam našich nejoblíbenějších míst v okolí Jiřího z Poděbrad, kam si vždycky rády zajdeme pro něco dobrého. Výbornou kávu si můžete vychutnat na prosluněném náměstí a cestou domů nakoupit na našich nejoblíbenějších farmářských trzích. V okolí je i spousta skvělých vináren a barů, tak se brzy těšte na druhý díl!

The Miners Coffee & Characters

Krásná minimalistická kavárna, která (když je to možné) slouží jako útočiště pro všechny pracující a studenty. Panuje v ní tichá a poklidná atmosféra a vašemu pracovnímu nasazení přispěje jejich úžasné kokosové matcha latte, skvělé cold brew nebo lahodný dortík. V suterénu je navíc roztomilé jógové studio, kde si po celodenní práci na počítači můžete protáhnout tělo. Druhou pobočku najdete jen o pár ulic dál, v Italské 69.

Kro Coffee

Výborné zákusky a sendviče přímo z Kro Bakery a výběrová káva k tomu, navíc kavárna disponuje výhledem přímo na náměstí. Doporučujeme mandlový croissant a klasický batch.

IG: @krocoffee

Bistro 8

Vinohradské pobočce našeho oblíbeného letenského bistra k dokonalosti chybí jen delší otevírací doba. V Bistru 8 si přijdete na své, chcete-li ranní kávu, obědové menu, dortík i večerní drink. Cestu do práce si vždycky ráda zpříjemním jejich skvělým chai latte.

Žižkavárna

Roztomilou kavárnu schovanou jen pár ulic od náměstí milujeme jak pro její skvělou nabídku, tak pro její útulný interiér, který přímo vybízí k přečtení pár kapitol oblíbené knihy. Od 17. května si alespoň budeme moci užívat její slunečnou předzahrádku.

Poslední Skaut

Tato kavárnička je schovaný žižkovský poklad, přitom je přímo pod Žižkovskou věží. Stylový interiér je doplněn příjemnou zahrádkou ve vnitrobloku. My si do Skauta nejraději zajdeme na hráškový krém nebo na jejich skvělou mimosu.

Jen kousek od Jiřáku je kavárnový ráj, a to ulice Korunní. Co tady nesmíte minout?

Coffee Room

Tuto malinkou kavárničku zná asi každý pražský kavárenský fajnšmekr. Její oblíbenost je ale zasloužená – mají skvělou filtrovanou kávu a už teď se těšíme, až si zajdeme na jejich avokádový chléb!

IG: @coffee_corner_bakery
úvodní foto @spizirna1902

Spižírna 1902

Spižírna je rájem pro každého člověka s intolerancemi – nabízejí spoustu bezlepkových či veganských dezertů, které byste od „normálních“ rozeznali jen těžko. V nabídce jim ale nechybí ani klasické koláče, buchty a rohlíky, skvělé obědové menu, káva i alkoholické drinky. To vše doplňuje nádherný interiér i zahrádka.

Coffe Corner Bakery

Interiér této kavárny je jak vystřižený z francouzského filmu – krásná křesílka, ozdobné koberce a spousta květin. Nejraději tam chodíme na chai latte a jejich lahodný mrkvový dort.

A kam vyrazit v okolí Letné či Smíchova?

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *