Levná versus drahá kosmetika: souboj nejlepších

Ne všechno drahé musí být nejlepší, a proto jsme vybraly podobné produkty z pečující kosmetiky, které kromě ceny disponují stejnými funkcemi. Jak nám vyhovují? A proč je někdy lepší si připlatit? Připravte si favority, souboj začíná.

Krém na obličej: Weleda Skin Food vs. Augustinus Bader The Rich Cream

239 Kč (75 ml) vs. 5 850 Kč (50 ml)

Jediné, co vám ve skin care rutině stačí ke štěstí, je účinný odličovač a skvělý krém. A proto by měly být tyto produkty nejlepší. Oblíbenou Weledu jsem si koupila dokonce třikrát za sebou a vždy mi vyhovovala její vůně ahydratace. U odlehčené verze mi ale vadila mastnější konzistence a v krému mi chybělo něco navíc. Rozumějte, anti-age efekt, rozjasnění, hezké balení, ale bohužel. Ovšem masterpiece Augustinus Bader je to pravé ořechové. Sice nemá žádnou vůni, ale obnovuje buňky rychlostí světla a kromě výborné hydratace bojuje i se známkami stárnutí a má úžasnou osvěžující konzistenci. Právoplatně je označován za krále skin care po celém světě.

Balzám na rty: Klara Rott Dotek vs. Carmex Classic

580 Kč (15 g) vs. 65 Kč (10 g)

Neznám téměř nikoho, kdo by balzámy či masky na rty nepoužíval alespoň na noc. Kdo by nechtěl dostávat i věnovat sametově jemné polibky, že? Carmex jsem si objednávala už kdysi ze zahraničí, když u nás nebyl k dostání a jeho mentolové brnění na rtech jsem si zamilovala. Přes noc vyléčí popraskané rty i malé šupinky, a tak není divu, že je to světový bestseller. A vyhrává i u nás. Jeho soupeř naší oblíbené české přírodní značky Klara Rott mě totiž nijak neuchvátil, vadila mi tvrdší konzistence, která nešla prsty příliš nabrat a neviděla jsem po jejím použití tak rychlé výsledky jako u Carmexu. V dvoufázových sérech je ale značka nejlepší!

Čisticí přípravek: Mixa Sensitive Skin Expert Cleansing Gel vs. Tata Harper Softening Cleanser

139 Kč (200 ml) vs. 2 300 Kč (125 ml)

Největší problém čisticích gelů bývá v tom, že pleť extrémně vysušují. Mixu jsem používala celou pubertu a myslela jsem si, bůh ví jak pleť nevyčistí. Odměnou mi byly ucpané póry, černé tečky a akné. Přitom si stačí udělat test. Po použití jakéhokoliv čisticího přípravku smývaného vodou si přejeďte po pleti vatovým tamponkem s micelární vodou a jedním tahem odhalíte podvodníka. Zato dražší varianta podobného produktu značky Tata Harper mi vyrazila dech už po prvním použití. Konzistence je tak jemná a účinná, že byste si obličej nejraději čistili třikrát po sobě. Plusem tohoto gelu kromě fenomenálního složení je také fakt, že je hypoalergenní a veganský. Pleť po smytí nebude pnout a sama o sobě bude šťavnatá a spokojená. Nebo počkat, to jsem vlastně já.

Sprchový gel: Marc Jacobs Perfect vs. Dermacol Aroma Ritual

1 031 Kč (150 ml) vs. 59 Kč (250 ml)

Vůně srovnatelné, pěnivost podobná, ale dlouhodobý účinek a široký výběr z voňavého spektra neporovnatelný. To je v krátkosti hlavní porovnání těchto dvou jinak velmi podobných produktů. Když komerční značky vyrábějící parfémové vody, což je i příklad Marca Jacobse, přidají do svých setů i tělové mléko a sprchový gel, vždy je to hezký dárek pro kamarádku, ale účinnost mnohdy pokulhává. To, že hezky voní, vám však zastoupí i drogérkový Dermacol.

Maska: Balea Totes Meer Maske vs. Lush BB Seaweed

13 Kč (16 ml) vs. 320 Kč (50 ml)

O tom, že i za dražší a účinnější produkty nemusíte dávat tisíce, svědčí skvělá čerstvá maska z Lush. V porovnání s tou značky Balea je rozdíl téměř neporovnatelný. Balea maska obsahuje velmi tvrdé částečky, které pleť spíše poškrábou, než že jí dodají sílu moře. Zato dokonale vyživující maska pronikající hluboko do pokožky pleť nejen vyčistí a šetrně z ní odstraní vše, co na ni nepatří, ale i po smytí je pleť jemná a hydratovaná, což o levnější variantě bohužel říct nemůžeme.

Mýdlo na ruce: Rituals Sakura vs. Byredo Rose

270 Kč (300 ml) vs. 1 050 Kč (450 ml)

Říkáte si, co asi tak můžeme hodnotit na tak obyčejné věci, jakou je mýdlo na ruce? Kromě vůně, pěnivosti, vzhledu flakonu nás také zajímá schopnost hydratace a funkčnost balení. Obě hodnocená mýdla vše výše zmíněné splňují, jen si říkáme, zda při tak velké spotřebě mýdla na ruce je nutné do něj investovat tisíce, když existují velmi srovnatelné levnější varianty. Parfémy Byredo miluji a až jednou budu mít pokoj pro hosty s vlastní koupelnu, určitě jim tam Byredo mýdlo dám, ale pro běžné používání mi to přijde spíše jako designovka, kterou si koupíte jednou a pak ji naplníte obsahem jiné značky. Rituals mýdlo mi každý, kdo si u mě v koupelně umyje ruce (povinnost), chválí a to mi dělá radost, i přes to, že Byredo by umylo ruce nejspíš stejně.

Klára Dedková

Od malička jsem si přála pracovat v módním časopise, ale když se můj sen splnil, zjistila jsem, že chci ještě něco víc – sedět v kavárně a pracovat na něčem vlastním. Miluju všechny ty holčičí věci, jako jsou kabelky, rtěnky nebo podpatky, ale dokážu ocenit také klasickou hudbu, kvalitní filmy, víno, architekturu nebo svíčkovou od babičky. Jsem posedlá parfémy, svíčkami a vším, co voní. Mužů nevyjímaje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *