Hladce dohladka: Jak se zbavit chlupů snadno a rychle

Každý, kdo se pravidelně holí, ví, jaká je to otrava. Hladké nohy vydrží ani ne 24 hodin, navíc holení dlouho trvá a člověk pravidelně odchází z koupelny s několika řezanci. Ne každému se ale chce svěřovat do rukou profesionálů v beauty studiu, zvláště pokud netoužíte jen po hladkých lýtkách. Jaké jsou alternativy obyčejné žiletky, se kterými si hravě poradíte i ve vlastní koupelně?

Vosk

Asi nejznámější metoda epilace – odstranění chloupku i cibulkou (odstraňujete-li pouze chlup na povrchu, jedná se o depilaci, taky se vám to vždycky plete?!) je odstranění chloupků voskem – studeným, teplým nebo voskovými pásky. Poslední zmíněná metoda je rozhodně nejbezpečnější, vosk je už nadávkovaný a nemusíte se bát opaření. Doporučujeme například pásky od Veet. Díky vosku budou nohy hladké přibližně měsíc, svou daň si ale vybírá na bolesti. Po použití byste také neměli minimálně den na sluníčko, protože společně s chloupkem odtsraňujete i vrchní vrstvu pokožky, kůže je tím pádem trochu podrážděná.

Cukrová pasta

Nejekonomičtější řešení – pastu si klidně můžete vyrobit doma, stačí vám cukr, citron a voda. Směs jen zahřejte a poté už jen zatněte zuby a připravte se na menší bolest. Kůže pak ale zůstane hladká cca měsíc. Pokud si chcete přípravy zjednodušit, můžete si zakoupit už hotovou cukrovou pastu, například od značky Purity Vision.

Depilační krém

Depilační krémy seženete v každé drogerii. Krém chlup na povrchu v podstatě rozpustí. Před použitím se ale nezapomeňte ujistit, že na žádnou složku krému nemáte alergii, často totiž obsahují spoustu chemických látek, které by pro lidi s citlivou pokožkou mohly být problémové. Nevýhodou depilačního krému je, že ho na jedno použití spotřebujete téměř celý, a tak se nejedná o úplně finančně výhodnou variantu. Zkuste například krém od Veet, po kterém vám hladká pokožka vydrží cca týden.

Epilátor

Strojek je sice dražší než krém nebo vosk, ale investice se určitě vyplatí – strojek vydrží klidně několik let a po epilaci bude kůže hladká i několik týdnů. Před použitím epilátoru je potřeba nechat chloupky trochu dorůst a vyzbrojit se odvahou, první použití je totiž značně nepříjemné, s každým dalším je to ale lepší a lepší! Epilátory fungují na principu pinzet a pokud je jich víc, je epilace rychlejší a míň bolestivá. I proto doporučujeme epilátor od značky Braun, který má 40 pinzet a nastavení dvou rychlostí.

Co používáme my?

Josi:

Dlouho jsem byla zvyklá jen na žiletky a nehledala jiné metody. Párkrát jsem vyzkoušela cukrovou pastu a po několika nezdařených pokusech o její přípravu doma, jsem si koupila pastu od Purity Vision, s kterou jsem byla moc spokojená. Stejně jsem se vrátila ale k žiletkám. Nedávno jsem ale dostala možnost vyzkoušet Braun epilátor a nemůžu si ho vynachválit – po prvním použití jsem byla rozpačitá, protože je samozřejmě bolestivější než holení, člověk si ale rychle zvykne a poměr cena/výkon je nesrovnatelný. Takže děkuji Braun, že mi nohy konečně vydrží hladké hned několik týdnů (což je na léto přímo ideální!) a zároveň mu přeji krásné 100. narozeniny! Doufám, že za dalších sto let budeme slavit společně s epilátorem, který bude úplně bez bolesti!

Anička:

Od puberty jsem věrná pouze žiletkám. A v nejbližší době se na tom asi nic nezmění. Párkrát jsem totiž zkusila epilaci voskem a bylo to, jak bych to řekla… náročné. Nezvolila jsem totiž epilaci nohou nebo brazilskou, ale rovnou kompletku. Jedním slovem očistec! Bylo skvělé, že pak rostlo chloupků méně a byly jemnější, ale zvládla jsem to jen dvakrát po sobě a pak jsem se stejně vrátila k žiletkám. Přijde mi to tak nějak rychlejší a jsem na ně už prostě zvyklá.

Klárka:

Ačkoliv jsem otevřená všem inovacím a novinkám, v tomto ohledu jsem konzervativní a používám pouze žiletku. Za ta léta jsem ale zjistila, že pánské břity jsou daleko lepší než ty určené ženám a že design holítka a vůně pěny na holení je to zásadní, co mi jinak dost otravnou aktivitu zpříjemňuje. Jeden čas jsem také přemýšlela o trvalé laserové epilaci, ale u té pozor, nejdřív si zjistěte zdravotní kontraindikace, ty vám rozhodování ulehčí. Nejhebčí dokonalosti však dosáhnete především tehdy, kdy je pokožka dostatečně hydratovaná. Pokud bych jednou měla předat své dceři jen jednu kosmetickou radu, zněla by: Maž se, maž se a maž se!

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *