Jste to, v čem spíte. Jaký vliv na nás má ložní prádlo?

Také zbožňujete ten pocit, kdy se v hotelu probudíte v nažehleném a voňavém povlečení? Nebo když usínáte v čerstvě povlečených peřinách? Pak nám asi dáte za pravdu, že ložní prádlo není na první pohled tak obyčejná a samozřejmá věc, jak se může zdát. A proto jsme pro vás zjišťovali, ve kterém povlečení a materiálech spát, abyste měli už jen ty nejsladší sny, pleť bez vrásek a vaše kůže mohla volně dýchat po celou ničím nerušenou noc.

Není nad to, obklopovat se krásnými věcmi a vracet se večer do ustlané ložnice. Chápeme, stlaní nepatří k těm nejoblíbenějším činnostem, ale věřte, že jakmile budete mít nádherné povlečení, půjde to samo. Právě estetický vliv je jedním z hlavních důvodů, proč si místo povlečení s logem vašeho oblíbeného fotbalového týmu pořiďte raději to jednobarevné.

Spaním strávíme až třetinu svého života, všichni víme, že má neodmyslitelný vliv na naše zdraví a většina z nás ho prostě zbožňuje. Proč ho proto odbýt v peřinách, které nám nebudou příjemné na dotek, budou se neustále muchlat a zamotávat, a navíc nás v zimě nezahřejí a v létě naopak neochladí. Ano, změna ložního prádla s sebou přináší i praktické důvody, jenže nabídka je široká, jak se v ni co nejrychleji zorientovat?

Kolekce Flat White, LEJAAN

Len, bavlna, nebo hedvábí?

Podobně jako u oblečení je zcela zásadní materiál. Upřednostněte kvalitu nad kvantitou. Vždy se v obchodech ptejte na složení a věřte, že i zde je bavlna nad polyester. V posledních letech velký boom zažívá například len, který je díky své lehkosti a prodyšnosti vhodný na letní měsíce. Pokud ale patříte mezi perfekcionisty, bude vám vadit, že se rychle muchlá. Skvělým kompromisem může být například materiál Tencel, který nabízí česká značka Lejaan. „Samozřejmě se shodneme, že není nad starou dobrou bavlnu. Ani vy ani my ale nejsme tak konzervativní, abychom se bránili drobným vylepšením. V tomto případě jsme bavlnu vylepšili viskózovým vláknem z eukalyptu, tzv. Tencelem, abychom byli šetrní k přírodě a nakombinovali z ní to nejlepší,“ říkají o svém ložním prádle majitelé firmy.

Hedvábný povlak na polštář, LOVESILK

Díky polštáři pleť bez vrásek

Na Instagramu nebo na stránkách módních časopisů jste nemohli minout ani blogerkami oblíbený hedvábný povlak na polštář. Na první pohled lesklý, chladivý a efektní materiál, ale na první dotek pocítíte dokonalou šetrnost k vaší pleti i vlasům. „Hedvábí nevsakuje a nestírá kosmetické produkty (noční krémy, séra) tak, jako tradiční bavlněné povlečení. Kromě toho samo o sobě nevysušuje pleť, ale naopak přispívá k její správné hydrataci a nevznikají z něj vrásky,“ vysvětlují v e-shopu lovesilk.cz. Benefitem tohoto materiálů může být i to, že zanechává vlasy lesklé. Během noci se totiž tolik nezacuchávají, neelektrizují a nevysušují.

Ať už v posteli strávíte 5 hodin nebo 10, vliv kvalitního a krásného povlečení pocítíte již po první noci. A o tom to je, o pocitech, které nás provázejí při naprosto běžných každodenních činnostech. O detailech, které naše životy dělají šťastnější a nás navíc i krásnější. Také už vybíráte nové prádlo do výbavy? Naše babičky by z nás měly radost.

Klára Dedková

Od malička jsem si přála pracovat v módním časopise, ale když se můj sen splnil, zjistila jsem, že chci ještě něco víc – sedět v kavárně a pracovat na něčem vlastním. Miluju všechny ty holčičí věci, jako jsou kabelky, rtěnky nebo podpatky, ale dokážu ocenit také klasickou hudbu, kvalitní filmy, víno, architekturu nebo svíčkovou od babičky. Jsem posedlá parfémy, svíčkami a vším, co voní. Mužů nevyjímaje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *