5 tipů, jak přežít v době e-mailové

Za poslední rok mnoho z nás zjistilo, jak nám moderní technologie sice zjednodušují život, ale mnohdy nám také berou spoustu času. A co se týče e-mailů, ty se drží na pomyslném žebříčku hodně vysoko. Jak je konečně zkrotit a dát online komunikaci systém a řád?

1. Nepleťte si e-maily s sms zprávami

Nemusíte na ně odpovídat hned a už vůbec nemusíte být pořád na příjmu. Pokud po vás někdo chce něco opravdu důležitého a urgentního, může vám přeci zavolat. Stejně tak to dělejte i vy. Jeden telefonát navíc mnohdy nahradí i deset e-mailů.

2. Kontrolujte svůj inbox jen v určený čas

Souvisí s předchozím bodem. Pokud totiž na maily odpovídáte hned, jakmile vám přistanou ve schránce, brzy se z toho zblázníte a neuděláte nic jiného. Ideální je řešit zprávy ráno, když zapnete počítač, pak zkontrolovat během dne jednou, jestli tam není něco důležitého, a pak naposledy před odchodem z práce. Záleží ale na vás, co vám bude nejvíce vyhovovat.

3. Odhlaste se z newsletterů, které nechcete

Mnohdy nám plní mailovou schránku jedna reklama za druhou, přitom ani nevíme, že jsme se kdy k takovým sdělením přihlásili. Nevadí, odhlásit se můžete kdykoliv. Pokud opravdu nejde o informační e-mail, který by vás nějak obohacoval, pryč s ním. Dělejte to tak pravidelně párkrát týdně vždy s novou várkou reklamních taháků a uvidíte, že do měsíce je váš inbox zase reklama free.

4. Nedávejte svůj e-mail každému

Věděli jste, že pokud chcete právě nad reklamními sděleními vyzrát, nemusíte při každé objednávce zadávat svou skutečnou adresu? Třeba služba Mailinator umožňuje vytvořit dočasnou mailovou adresu, kterou můžete použít právě na jejich webu. Stejně funguje i 10minutemail.com.

5. Nemusíte odpovídat na všechno

Toužíte po Inboxu Zero? Tedy nule nepřečtených e-mailů? A není to trochu zbytečné? Pokud hned vidíte, že se vás daná zpráva netýká, nebo na ni zkrátka vůbec nechcete odpovídat, nedělejte to. Ieálně tyhle zprávy rovnou a s klidným srdcem smažte.

Anna Basiková

Hodně čtu, nepiju kafe, miluju cestování, řezaný kytky, podzim a dlouhý procházky po lese. Učím se švédsky a taky znakovku. Napsala jsem knížku, píšu články a taky dělám v PR a trochu v marketingu. Nikdy mě nenapadlo založit vlastní časopis, ale díky bohu se to stalo. Přeju si, aby vás to tu bavilo.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *