Znáte nový beauty trend Jamsu? A chcete ho zkusit?

Svět beauty nás s nejnovějšími vychytávkami jen málokdy překvapí. Díky TikToku si všichni mýdlujeme obočí, protahujeme oči do efektu foxy eyes a stříháme vlasy na vlka. Už jste ale slyšeli o nejnovějším trendu Jamsu, který spočívá v tom, že si obličej s hotovým make-upem opláchnete vodou?

Jakkoliv nelogicky to zní, za tento zvláštní původem korejský beauty hack jménem Jamsu (což v překladu doslova znamná potápění se) se zaručila i modelka Bella Hadid. Zmínila ho v rozhovoru s Hudou Kattan, zakladatelkou make-up značky Huda Beauty. Od té doby Instagram a Tik Tok zaplavila videa lidí zkoušející tento trend a překvapivě jsou skoro všichni velmi příjemně překvapeni!

Jak na Jamsu?

Svou make-up rutinu začněte přesně tak, jak jste zvyklí – báze, krém, make-up, korektor, bronzer a pudr. Použijte sypký (klidně dětský) pudr, který na pleť naneste ve velkém množství, stejně jako při bakingu. Potom už stačí jen namočit celý svůj obličej na přibližně půl minuty do misky se studenou vodou. Samozřejmě před tím, než nanesete oční make-up a rtěnku.

Pudr má pleť sjednotit a ochránit před leskem, zatímco voda má pudr pořádně „uzamknout“, uzavřít naše póry a zaručit, že vaše pleť bude vypadat skvěle i po celém horkém letním dni.

@makeupbyalissiac

Trying the Korean beauty hack Bella Hadid SWEARS BY!!! #beautyhacks #makeuphacks #makeuptutorial #jamsu

♬ original sound – ALISSIA

Funguje to?

Tento nový trend jsem samozřejmě musela vyzkoušet! Ačkoliv jsem se před ponořením svého právě domalovaného obličeje do misky s ledovou vodou trošku ostýchala (za prvé proto, že mám stále zafixováno, že voda je jedním z největších nepřátel make-upu. A za druhé proto, že jsem si připadala jako blázen.), samotným výsledkem jsem byla ohromená.

Potom, co vynoříte hlavu z vody, stačí jemně prsty obličej dosušit a poté si domalovat oči a rty. Make-up vypadal přirozeně a rozzářeně a hlavně vydržel opravdu celý den. Sama nesnáším lesklou pleť a bláznivé máčení si hlavy do misky s vodou je dle mého názoru malá daň za to být jediná, komu se v tramvaji neleskne čelo! Tak co, zkusíte Jamsu taky?

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *