Na baru s Josi: Móda a drinky ve žlutých tónech

Vítejte na místě, kde budeme pravidelně propojovat mé dvě oblíbené věci – dobré drinky a stylové oblečení! Tentokrát se svezeme na žluté vlně.

Poslední sezona týdnů módy představila navzdory zašedlé a nekonečnou karanténou unavené atmosféře hned několik modelů hrajících všemi barvami. Třeba žlutou. Takže jak to s touhle barvou vlastně je?

Modrá je dobrá, ale žlutá je lepší

Žlutá byla také společně s šedou vyhlášena Pantone Color Instituem barvou roku 2021 a bát se jí nemusíte nejenom v létě, ale ani na podzim. Pokud se vám však jako první vybaví nelichotivé žluté tóny ála popelnice na plast, nenechte se zmást. Tento rok patří jemné elegantní žluté v barvě másla. (Odvážnější se ale nemusí bát ani žluté v odstínu středoškolského zvýrazňovače – například na modelu Michaely Hriňové vypadá sakra dobře!)

Aim by Michaela Hriňová (archiv mbpfw)/Bevza/Laformela (archiv mbpfw)

Klíč k tomu, aby outfit s touhle zdánlivě děsivou barvou vypadal dobře, je zacházet s ní stejně jako například s béžovou nebo bílou a zkrátka to zbytečně neoverthinkovat (což je obecně dobrý tip na to, aby na vás všechno vypadalo skvěle!). A je jedno jestli se do ní zahalíte od hlavy až k patě jako na přehlídce Bevza, či zvolíte jen žlutý detail jako LAFORMELA. Důležité je cítit se dobře a sebevědomě!

@emnitta/Ferragamo, úvodní foto: @emnitta

Na vlně citrusů

K sebědomí může občas pomoct i nějaký ten drink (čímž absolutně nenabádáme k pití alkoholických drinků, samozřejmě!) a do které barvy než právě do žluté se zahalit při přípravě (a samozřejmě následném popíjení) letního citrusového Gin&Tonicu?!

Já jsem si tenhle fresh letní drink připravila z panáka ginu Gordon’s Sicilian Lemon s chutí sicilských citronů a jalovce, který jsem v šejkru promíchala s ledem a šťávou z jedné celé čerstvé limetky. Obsah jsem přelila do sklenice, kterou jsem dolila neochuceným tonicem, plátky pomeranče s rozmarýnem.

A pokud chcete být a little bit extra (nebo si drink připravit už ráno a vydávat ho za snídaňovou mimózu), nebojte se přidat deci čerstvého pomerančového džusu. Zní to zvláště, ale chuťově 10/10!

Na vogue.cz mi nikdy nesmí ujít Vogue v kuchyni od Martina Váši, čímž mu zdávám hold a všem doporučuji si zpětně všechna jeho dobrodružství od plotny pročíst, ať si můžete k drinku i něco dobrého uvařit a není vám ráno špatně 🙂
Děkuji Gordon’s za poskytnutí ingrediencí!

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *