9 stylových míst, kde dělají skvělé drinky

Někdy zkrátka máme náladu se pořádně vyparádit, hezky nalíčit, nazout podpatky a vyrazit na skleničku dobrého vína nebo fancy drink. Tahle místa jsou pro to jako stvořená!

Bokovka

Na pozapomenutém dvorku přímo na rušné Dlouhé ulici je schovaná vinárna, která vznikla z lásky ke kvalitním vínům Jana Bejšovce, Stanislava Diviše, Jana Hřebejka, Aleše Najbrta, Davida Ondříčka a Tona Stana, ke kterým se později přidal i Tomáš Karpíšek z Ambiente. Ideální místo, kde si můžete vychutnat ta nejlepší vína, zakousnout něco dobrého a užívat si pohodu na tamější kouzelné pavlači.

@ambiente_restaurants

Roku Pop-Up

Do konce srpna máte šanci navštívit pop-up bar japonského ginu Roku, který se otevřel v prostorách prémiového obchodu s alkoholem Mr. Brut. Do Karlína vás naláká na asijské speciality, brunche, společenské hry, degutace a samozřejmě drinky na bázi ginu, který byl v České republice představen teprve minulý rok. Jeho jméno Roku znamená v překladu šest a právě tolik se v lahvi s šestiúhelníkovým půdorysem skrývá japonských botanicals.

Anonymous Bar

Známý pražský bar, který kromě svých zajímavých lokací láká zejména na výborné drinky. Menu sice dostanete, barmani v známých anonymous maskách vám však namíchají drink dle chuti, stačí jim sdělit vaše preference. Pokud chcete komornější atmosféru, zamiřte (až to bude možné) do jejich druhé pobočky Anonymous Shrink’s Office, kde na vás místo klasické nabídky čeká Rorschachův test!

The Alchemist

Přímo v srdci Prahy na Václavském náměstí je schovaný roztomilý bar The Alchemist s nádherným interiérem. V nabídce mají hned několik výborných drinků, opravdoví milovníci se mohou dokonce stát VIP členem Alchymistovy rodiny, a dozvědět se tak všechna jeho tajemství.

Bar and Books

Bar zachycující charakter a atmosféru Whisky and Cigar barů v New Yorku, Varšavě a Praze má pobočku v Týnské a Mánesově ulici. V luxusním interiéru si můžete vychutnat výborné drinky a v salonku i nějaký z rozsáhlé nabídky doutníků.

fota: archiv firem

Champagneria

Roztomilý podnik jen pár kroků od Národní třídy, ve kterém můžete ochutnat rozmanitou a cenově dostupnou nabídku vín, prosecca a chamagne. Pravidelně se můžete těšit i z živé hudby, odvážlivci si mohou vyzkoušet techniku sabráž. V letních měsících můžete zkusit i vynikající prosecco zmrzlinu, doporučujeme!

@olli_zelikova

Bar v Hotelu Augustine

Do nádherného hotelu Augustine zajděte určitě na romantickou večeři a na skvělý drink se přesuňte do místního cool baru The Refectory. Čekají tu na vás signature koktejly, které si vychutnejte na místě, které bývalo refektářem Augustiniánů a pyšní se stropní barokní freskou. 

foto archiv hotelu

Bonvivant’s Cocktail Tapas Cafe

Tohle je ráj toho nejlepšího alkoholu. Přední část Bonvivant‘s funguje jako klasický bar jen s pár místy na sezení. V zadní části si pak můžete užít soukromí v jednom ze dvou stylových salonků a přenést se do 20. let v New Yorku.

foto archiv baru

Swim

Skvělé jídlo, párty v bazénu a hlavně vymazlené drinky. Ve Swimu si každý najde to svoje. Takže nejdřív dobrá večeře, pak místní koktejly a nakonec super mejdan. Žádné podobné místo v Praze nenajdete, takže pokud jste tu ještě nebyli, honem to napravte!

foto archiv klubu

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *