Na výlet do Prahy 10x jinak (vhodné i pro místní)

Přinášíme tipy pro mimopražské, kteří se chystají do Stověžaté vypravit a udělat si hezký víkend ve stylovém ubytování! (Pobyt v pěkném hotelu ale může být skvělým zpestřením i pro místní obyvatele, zkuste a uvidíte!)

Hotel Neruda

1. Romantika pod hradem

Když se řekne Praha, snad každý si vybaví chloubu města – Pražský hrad. Proč se neubytovat hned u něj? Užívat si centrum, pražská zákoutí a malé uličky plné skvělých podniků… Přímo v Nerudově ulici najdete hotel Neruda, za kterým stojí architekt Bořek Šípek a designérka Barbora Škorpilová, a který se stane tím správným útočištěm pro každého milovníka romantiky.

2. Na výlet s dětmi

Chcete-li vyrazit do Prahy i s dětmi, ale přesto si užívat centra města, zaměřte se na hotel Monastery Garden. Nachází se jen pár kroků od Karlova mostu a kláštera svaté Anežky v roztomilé ulici Řásnovka. A až vás rušné centrum unaví, můžete načerpat energii v tamějších lázních a dopřát si třeba kvalitní masáž.

Monastery Garden

3. Pro gurmány

Porpíte-li si na kvalitní gastronomický zážitek, pak je pro vás hotel Aria na Malé Straně tou správnou volbou. Za jeho interiérem stojí italští architekti Rocco Magnoli a Lorenzo Carmellini, jejichž tvorbu můžete obdivovat v mnoha obchodech módní značky Versace po celém světě. A ačkoliv je hotel přímo v centru, odpočinout si můžete ve Vrtbovské zahradě, jež je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a do které máte jako hotelový host přímý vstup.

4. Oáza klidu v centru města

Jen kousek od řeky a Slovanského ostrova se nachází designový hotel Mosaic House Design. Poskytuje skvělé útočiště pro všechny, kteří se chtějí schovat před okolním shonem a užít si víkend plný relaxu v zenové zahradě, ve spa nebo v sauně.

Mosaic House

5. Kam na dámskou jízdu?

Apartmány Lucy & Martin přímo vyzývají k dámské jízdě – pyšní se totiž privátní terasou s panoramatickým výhledem přímo na Pražský hrad, na které můžete grilovat nebo ráno posnídat mimosu. Vybrat si můžete ze čtyř apartmánů, z nichž největší ubytuje až 16 osob.

6. Pro všechny dobrodruhy

Pro všechny se srdcem dobrodruha je ideální volbou hotel MeetMe23, který nabízí jak romantický střešní apartmán, tak sdílený pokoj či pokoje pro sólo cestovatele. Interiér hotelu si pohrává s různými designovými i uměleckými prvky a rozhodně na tento něj dlouho nezapomenete. Hotel disponuje i vlastní restaurací soustředěnou na to nejlepší z české kuchyně.

MeetMe23

7. Praha z paluby

Přemýšleli jste někdy nad životem v houseboatu? Vykašlat se na placení pražských nájmů a pořídit si houseboat je trendem posledních let a díky VIPLiving si život na lodi můžete třeba na víkend zkusit. Houseboat kotví poblíž Vyšehradu a pokud se rozhodnete využít služeb profesionálního kapitána, můžete pražské centrum obdivovat přímo z paluby!

8. Jako z pohádky

V Domě U Ježíška, jehož historie sahá až do roku 1517, dnes najdete luxusní hotel a spa Alchymist. Alchymist se pyšní 5 hvězdičkami a disponuje téměř 50 hotelovými pokoji a apartmány, které respektují historický charakter budov, v nichž se hotel nachází. Kdo by se na víkend nechtěl nechat přenést do pohádkového světa?

Alchymist

9. Vzhůru do oblak!

Přeneste se do nebe, a to doslova. One room hotel se nachází skoro na špičce Žižkovské věže, ve výšce 70 metrů, a nabízí tak opravdu unikátní pohled na hlavní město. Povečeřet můžete v tamější restauraci Oblaca, pokud se však budete chtít vrátit nohama na zem, hned pod věží se nachází příjemná italská restaurace a hřiště na minigolf a jen o pár kroků dál najdete náměstí Jiřího z Poděbrad plné romantických podniků.

10. Královská dovolená

Pokud si na pobyt v centru nepotrpíte, možná vás zaujme wellness hotel Chateau St. Havel nacházející se jen kousek od krčského sídliště. Bývalá tvrz ze 13. století je nyní 4 hvězdičkovým hotelem v novogotickém windsorském stylu, navíc je obklopen parkem a rybníky. Můžete využít i možnosti ubytování v luxusním apartmá v zámecké věži a stát se na chvíli opravdovou princeznou či princem!

Chateau St. Havel

Článek vznikl ve spolupráci s Amazing Places.

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *