MBPFW 1/3: #GirlPower a pohádková říše Vandy Jandy

První den přehlídek v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week je za námi, a tak je čas na hodnocení. Svou tvorbu představilo celkem 6 návrhářů. Kteří nás zaujali nejvíce?

Josi:

Jako každý rok jsem se neuvěřitelně těšila na přehlídku Michaela Kováčika, který ani letos nezklamal. Poprvé použil ve své kolekci denim a i přes to, jak volnočasový materiál to je, ho dokázal povznést na honosnou a ženskou rovinu. Překvapilo mě i duo Laformela, které uvedlo přes 20 looků a všechny z nich přímo křičely #womenpower! Kožené kabáty, pánská saka i výrazná ramena, zkrátka vše, co z vás instantně udělá totální #girlboss. Opak byla kolekce Vandy Jandy plná třpytek, zvýrazněných siluet a peří, která nás přenesla do pohádkové říše. Korunu přehlídce nasadily černé šaty s vlečkou, na které bylo použito přes 10 metrů látky a 300 metrů tylu.

LAFORMELA Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Tvorbu Dominiky Kozákové zbožňuji, i přesto, že je na mě často velmi výrazná a šílená. Příjemným překvapením proto byly velmi středně a nositelné kousky, které však nepostrádaly Dominičin rukopis.
První přehlídkový den uzavíral Jan Černý na opět netradiční lokaci. Tentokrát jsme jeho kolekci mohli obdivovat v DSC Gallery a event byl spojený i se Souvenir shopem a party. Jaké lepší zakončení si přát?

VANDA JANDA Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Klárka:

Nic podle mě nedokáže podtrhnout ženskou sílu tak, jako správně zvolené oblečení. A začátek fashionweeku byl přehlídkou přesně těch kousků, které když si vezmete na pracovní schůzku nebo do kanceláře, tak vás druhý den povýší. Michael Kováčik podle mě dokonale skloubil pohodlí s elegancí a naprosto si mě získal použitím džínoviny v overalech. Nebyla náhoda, že jsem džínový overal na první přehlídky sama měla na sobě. Bohužel však ne od něj. Příště.

MICHAEL KOVÁČIK Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Nejsem fanynkou kolekcí Vandy Jandy, avšak upřít se jí nedá jedno. Jak dokáže ženskou sílu spojit a možná i rozvíjet. Vedle mě sedělo několik jejích zákaznic a obdivovatelek, které když si zpívali „I’m every woman. It’s all in me,“ tak jsem pochopila, že její modely mají pro společnost cenu. Sounáležitost najednou poletovala ve vzduchu, jen s nápisem Full time diva.

PAVOL DENDIS Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Pokud se bavíme o kolekcích značky Laformela nebo té od návrháře Pavola Dendise, tak je spojovala rozhodně propracovanost střihů, rafinovanost detailů a zároveň absolutní nositelnost, ať už vaše kroky směřují kamkoliv. V oblečení jde cítit uvolněnost sedmdesátek, částečně streetwear, ale na své si přijdou i milovnice obleků nebo extravagantních kabátů z lesklých materiálů, takže je můžete vzít i do společnosti. Jedno však zůstává nad slunce jasné, budete nepřehlédnutelní.

DOMINIKA KOZÁKOVÁ Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *