Přečteno za srpen: Silné ženy a jeden šikovný autista

Které knížky nás zaujaly poslední prázdninový měsíc? Tři ze tří! Inspirace do života není nikdy dost.

Jan Poncarová: Eugenie

Jestli máte rádi příběhy silných žen, knihy Jany Poncarové budete milovat. Je to něco mezi Karin Lednickou a Alenou Mornštajnovou a jako odpočinková literatura fungují naprosto spolehlivě! Tentokrát nás autorka seznamuje s mladinkou Eugenií, jejíž otec touží po bohatství a uznání. Což si lze lehce získat tím, že dceru provdáte za šikovného syna zámožného hoteliéra. Eugenie se tak přivdá do rodiny, která v Plzni vlastní obrovský hotel Continental (mimochodem stále funguje). Postupně z něj vybuduje místo, kde je radost pobývat. Její život už ale tak radostný není… Milé, zábavné, inspirativní.

Hana Marie Körnerová: Hlas kukačky

Někdy to život zařídí tak, že se mu prostě musíte přizpůsobit, ať to stojí, co to stojí. Udělat to, co musíte, a zapomenout na to, co byste si přáli… A třeba oklamat vaše nejbližší. Rozmotejte klubko životního příběhu Edity, Irmy a Kristýny. Možná vám pak vaše problémy budou připadat menší a malichernější. Napínavé čtení.

Daniel Tammet: Narozen v modrý den

Nevím, jak vy, ale já mám knížky o autistech prostě ráda. Podivuhodný případ se psem jsem přečetla jedním dechem a u obou dílu Autismus & Chardonnay jsem brečela smíchy i dojetím. Autor knížky Narozen v modrý den, Daniel Tammet, dokáže to, co jen málokdo na světě. Zvládne se naučit cizí jazyk za týden, vyjmenuje zpaměti přes dvacet tisíc číslic v čísle pí a téměř automaticky řeší komplexní matematické operace. A žije se synestezií — vnímá čísla nebo slova jako spojená s určitými barvami, tvary a strukturami. Taky ale zažívá spoustu chvil samoty a nepochopení. Krásné, dojemné, vtipné. To si přečtěte!

A které knížky nás bavily v červenci? Mrkněte sem.

Anna Basiková

Hodně čtu, nepiju kafe, miluju cestování, řezaný kytky, podzim a dlouhý procházky po lese. Učím se švédsky a taky znakovku. Napsala jsem knížku, píšu články a taky dělám v PR a trochu v marketingu. Nikdy mě nenapadlo založit vlastní časopis, ale díky bohu se to stalo. Přeju si, aby vás to tu bavilo.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *