Pee after sex: Důležitější než si myslíte

Znáte to: romantika, sex, tuleníčko, spánek. Tohle schéma byste ale měli pravidelně doplňovat ještě o jednu důležitou činnost: odskočit si na toaletu. Proč je čůrání po sexu tak důležité?

Možná se vám to už někdy stalo. Po divoké noci (nebo jiné části dne, kdy jste se oddávala milostným radovánkám) přišlo nepříjemné pálení při čůrání. Možná jste si právě přivodila zánět močového měchýře.

Ptáte se, kde se stala chyba, když je partner zdravý? Úplně by stačilo, kdybyste si po sexu odskočila. A přitom taková blbost…

My holky máme na rozdíl od chlapů položenou močovou trubici mnohem níž (a navíc blízko konečníku), proto během sexu mohou aktivní bakterie hodně rychle a hodně snadno doputovat až do vašeho močového měchýře, kde s velkou pompou vznikne zánět. A vy se můžete zbláznit… Ale právě tím, že si po sexu odskočíte, zabráníte jejich stěhování tam, kde je mít nechcete. Zkrátka je přechčijete (haha).

Nepřítel číslo 2: Kvasinky

Toaletou můžete předejít také vzniku kvasinkových infekcí a jiných nepříjemností. Stejně jako už budete vždycky po sexu chodit na záchod, měla by se stát samozřejmostí i chvilka intimní hygieny. Hned po styku z těla otřete sperma, zbytky poševního slizu nebo lubrikačního gelu. Bakteriím a třeba právě kvasinkám se totiž hodně líbí ve vlhkém prostředí, zabránit jim v rozmnožování ale můžete velice snadno.

Nemusíte hned utíkat do sprchy a mýt se savem, bohatě stačí, když své intimní partie otřete ručníkem, vlhčeným ubrouskem (určeným pro tato místa) nebo starou dobrou čistou vodou. Nezapomeňte se pak důkladně osušit.

Takže na záchod si zajděte vždycky, a to i v případě, že se vám to zdá trapné a neromantické, nebo se vám prostě a jednoduše nechce. I kdybyste měla vyčůrat jen jednu jedinou kapku, jako prevence to funguje spolehlivě. Nemusíte utíkat hned, jakmile penis opustí budovu, ale myslete na to a do hodinky koupelnu navštivte.

PS: Kalhotky na noc dolů!

Anna Basiková

Hodně čtu, nepiju kafe, miluju cestování, řezaný kytky, podzim a dlouhý procházky po lese. Učím se švédsky a taky znakovku. Napsala jsem knížku, píšu články a taky dělám v PR a trochu v marketingu. Nikdy mě nenapadlo založit vlastní časopis, ale díky bohu se to stalo. Přeju si, aby vás to tu bavilo.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *