10 věcí, které mi dělají radost: Natálie Debnárová

Redaktorku, modelku a maminku Natálku Debnárovou jsme začaly vnímat už mnohem dřív, než začala psát do Vogue a než oslnila první řady na fashion weeku. Pokaždé, když jsem ji potkávala na tiskovkách nebo nejrůznějších eventech, jako jedna z mála se vždy usmála. A to si prostě zapamatujete.

Natálie Debnárová je aktuálně tváří kampaní pro Lindex nebo Circlle, které obohacuje nejen svou krásou, ale především sdělením, které jim dodává. Jako plus-size modelka otevírá téma sebelásky a prezentuje ho tou nejpřirozenější formou – pomocí sebe sama. Co jí dělá každý den radost a na které akce by nás ráda pozvala?

1. Radost i starost číslo jedna v mém životě je moje dcera.
Andělka je neobyčejná, vnímavá holčička a jsem vděčná za to, ze můžu byt její mámou, byť někdy není jednoduché komunikovat s devítiletou slečnou. Říkáme jí s moji maminkou, že je stará duše, miluje a vnímá starší lidi a tím mě neuvěřitelně inspiruje k tomu naslouchat jiné generaci než té naší. 

2. Cestování. Jak po světě, tak po Česku.
Za ta léta jsem se naučila sbalit se do mini zavazadla, ať se jede kamkoliv. Cestování mě naplňuje a obohacuje. Kéž bych mohla procestovat svět. 

3. Miluju divadlo. Obecně kulturu jako takovou nutně potřebuji pro život, ale divadlo nejvíce. 
Od útlého věku mě babička i máma vedly k divadlu a vzpomínám nyní už se smíchem, jak mě v pěti letech má babička vzala na Evžena Oněgina, a nevím, jak se jí to tehdy povedlo, ale byla jsem vzhůru všechny tři dějství a kupodivu láska k divadlu mi zůstala až do dospělého věku. Aktuálně mě zajímají dvě představení, které stojí za pozornost a pozvání. První je temný kus, který uvádějí Jatka 78, Do tmy, jenž je inspirováno stejnojmennou knihou od Anny Bolavé. A stejně tak bych chtěla všechny pozvat do Divadla bez zábradlí, kde se nyní uvedl muzikál Cabaret, unikátní, divoký, zábavný, stejně ale tak temný a umí vás pohltit. Hlavní roli hraje Karel Heřmánek, jenž je skutečně nezapomentutelný. Divadlo je potrava pro naši duši, nezapomínejme na to…

4. Dlouhé letní noci u ohně.
Plné povídání do ranního rozbřesku. Ať už s vínem, anebo bez. A klidně beze smyslu.

5. Jedná se o radost momentální. Tento víkend (25-26.9.2021) se bude konat Písecký víkend módy a designu, kde mě můžete spatřit jako plus size modelku. V sobotu se zde bude konat přehlídka plná návrhářů, jejichž tvorba je mi blízká, a na akci se podílí tým lidi, s nimiž mě spolupráce baví. Na akci vás zvu a garantuji, že to bude show, která bude nezapomenutelná v tom nejlepším slova smyslu. 

6. Psaní.
Ať už je to práce, milostné dopisy, vzkazy do svačin dceři, poznámky anebo texty na rozloučenou s těmi, kteří tu už nejsou. Psaní jako takové mě naplňuje a nepřestává bavit. 

7. Moji nejbližší.
Ne nadarmo se říká, že to, s jakými lidmi se stýkáme, takoví jsme my sami. Zrcadlení mi pomáhá objevovat sebe samu. Neustále.

8. Jak se ve světě mění vnímání žen.
Jak nyní obecně ženy mnohem citlivěji vnímaji samy sebe, jak se čím dál více hovoří o tématech, která například ještě pro mě byla v pubertě tabu. Téma sebelásky stále není vyčerpané a různé afirmace o sebevědomí zdaleka nejsou klišé, ale nutnost. Proto se i aktivně zapojuji do projektů, jenž ženám poskytují prostor pro sebevyjádření, jako je například IG platforma tělo s příběhem, se kterými spolupracuji. 

9. Červený špagety.
Posypané sýrem. Přesně takové, co dělala babička, pak máma a teď je dělám já. 

10. Květiny.
Miluji jejich vůni i rozmanitost. Jejich půvab. Miluji se jimi obklopovat a kupuji je beze studu sama sobě. A zapomněla jsem zmínit také svíčky. Od těch nejluxusnějších po zajímavé začínající značky. Počet těch, co mám doma, raději nechci vidět.

Klára Dedková

Od malička jsem si přála pracovat v módním časopise, ale když se můj sen splnil, zjistila jsem, že chci ještě něco víc – sedět v kavárně a pracovat na něčem vlastním. Miluju všechny ty holčičí věci, jako jsou kabelky, rtěnky nebo podpatky, ale dokážu ocenit také klasickou hudbu, kvalitní filmy, víno, architekturu nebo svíčkovou od babičky. Jsem posedlá parfémy, svíčkami a vším, co voní. Mužů nevyjímaje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *