Spotřebováno: Zaměřeno na clean beauty

Co nás v uplynulém měsíci zklamalo, nadchlo, zkrášlilo nebo zničilo?

Bio, vegan, certifikovaná, lokální, netestovaná na zvířatech, bez chemie, silikonů, a hlavně bez obalu! U kosmetických produktů se v posledních letech klade důraz především na jejich složení, což jedině vítáme, ale také registrujeme mnoho předsudků, které jsou s kategoriemi veganské nebo přírodní spojené. Ano, nefunguje vždy všechno tak, jak má, a proto jsme se na čistější kosmetiku podívali více do hloubky. Nikoliv však z chemické laboratoře, ale z čistě uživatelského pohledu. Na ten stejně většinou dáme víc.

Slovensko je nová Francie

Dělá mi neskutečnou radost, když se u nás nebo na Slovensku objeví nová kosmetická značka, která dává smysl. To je i případ Slovenky Natálie Selvekové, která založila značku Envy Therapy. Propojuje v ní látky s vědecky potvrzenou účinností a organické suroviny v nejčistší formě bez chemických látek. Cokoliv jsem zatím od Envy vyzkoušela, bylo naprosto skvělé, opravdu! Že by začátek kosmetické revoluce?

Vypíchla bych především rozjasňující peeling na zjemnění pokožky z řady brightening, jehož složení možná může na první pohled působit drsněji, ale věřte mi, že na pleti je neagresivní, a naopak velmi příjemné. Peeling odstraní odumřelé buňky i nečistoty a vy si budete užívat dokonale hebké a čisté pleti. Upozornění: vysoce návykové!

ENVY THERAPY, Brightening Peeling, 890 Kč

Prostě mýdlo

Bez mučení přiznávám, že nejsem velká fanynka bezobalových produktů, i když si uvědomuji jejich pozitivní dopad na životní prostředí. Mám prostě ráda krásné obaly a nesnáším opatlaná umyvadla, šuplíky nebo poličky ve sprše, jež často bezobalové produkty prostě zašpiní víc. To je i případ mýdla Foamie, které se má používat k umývání celého těla a potom zavěsit a nechat uschnout.

Mýdlo sice hezky vonělo po papáje, nicméně mou pleť velmi vysušovalo a po týdnu používání se rozteklo natolik, že provázek k zavěšení se i společně s mýdlem rozpadnul. Navíc opravdu chcete mít v koupelně zavěšené takovéto mýdlo s dírou uprostřed? U mě vládne v tomto ohledu minimalismus a čím méně produktů je v koupelně vidět, tím šťastnější jsem. To s Foamie bohužel nejde, je mi líto.

FOAMIE, 2in1 Body Bar – Oat to Be Smooth, 89 Kč

Skin care od vědkyně

Barbara Paldus vystudovala Stanfordskou univerzitu a poté zamířila rovnou do Silicon Valley. Zde založila své firmy Picarro a Finesse Solutions, ve kterých se zabývá buněčnou terapií, uhlíkovým cyklem, ale také dostupností vakcín či personalizované medicíně, v nichž vlastní několik patentů. Je proto ta nejpovolanější, která si může založit vlastní kosmetickou řadu Codex Beauty, od které jsem mimo jiné vyzkoušela bestseller Superfood.

Tento vyživující krém na rostlinné bázi můžete použít i na tělo a kromě toho, že krásně přírodně voní má opravdu ohromující účinky. Hojí a hydratuje jako deset jiných konkurenčních produktů. Pleť má po něm vše, co potřebuje a vy se tak nemusíte stresovat kosmetickou rutinou o deseti krocích. Tento krém je všechny s přehledem zastoupí.

CODEX BEAUTY, Bia Skin Superfood, 1490 Kč

Čistota není vše

I když si myslím, že čistota je půl zdraví, co se týče vlasů, musím s tímto tvrzením nesouhlasit. Po vyzkoušení hloubkově čistícího šamponu od Welly jsou sice vlasy i pokožka hlavy čistá, ale výživa jim naprosto chybí.

Po použití se mi začaly dělat lupy, konečky byly roztřepené a vlasy elektrizovaly tak, že nešly zkrotit ani pěti stylingovými prostředky a nejlepším fénem od Dysona. Plusovým bodem je snad pouze vůně a praktické otevírání. Jinak ho budu používat už jen na čištění štětců.

WELLA, Invigo Aqua Pure, 221 Kč

Klára Dedková

Od malička jsem si přála pracovat v módním časopise, ale když se můj sen splnil, zjistila jsem, že chci ještě něco víc – sedět v kavárně a pracovat na něčem vlastním. Miluju všechny ty holčičí věci, jako jsou kabelky, rtěnky nebo podpatky, ale dokážu ocenit také klasickou hudbu, kvalitní filmy, víno, architekturu nebo svíčkovou od babičky. Jsem posedlá parfémy, svíčkami a vším, co voní. Mužů nevyjímaje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *