Příští zastávka: Budapešť

Budapešť se během pocovidových prázdnin sklíčených stále platícími cestovatelskými restrikcemi stala oblíbenou destinací českých a slovenských turistů. Nejen, že je tam krásně a levně, navíc jste tam z Prahy pohodlně za 4 hodiny autem či vlakem! Co víc si přát? Přinášíme tipy na místa, která nesmíte při vaší další návštěvě maďarské metropole vynechat.

Jídlo

Pokud jste milovníkem tradičního maďarského pokrmu (aka langoše), rozhodně si pro něj zajděte na místní trhy do Central Market Hall. Tam mimo tuto mastnou pochutinu můžete pořídit čerstvé ovoce a zeleninu, pečivo či tradiční kroje a suvenýry.

Szimply

Pokud se ale chcete někam posedět a užít si kavárenské pohody, doporučujeme bistra Szimply nebo Dobrumba. Celé centrum je ale plné malých roztomilých (často veganských či bezlepkových 🤍) podniků, které abyste všechny prošli, museli byste zůstat minimálně půl roku!

Bary

Stejně tak je téměř nemožné za jednu návštěvu projít všechny krásné bary, které jsou zpravidla plné roztomilých dekorací a vánočních světýlek. Za zábavou na jistotu vyražte do ulice Gozsdu, kde mimo spousty karaoke barů (které jsou ale doopravdy skvělý a vůbec ne jako ty v Praze!) najdete i třeba kulečník a další legrace.

Další skvělou lokací je Szimpla Kert, kde se mísí nádherný prostředí s pohodovou atmosférou doplněnou o příjemnou hudbu, výborný drinky a milé a usměvavé lidi. Sen. Posedět můžete i v Akvárium Klubu, kde to spíš než klub připomíná táborák, kde s kytarou zpíváte vaše oblíbený písničky, osvětlují vás jen okolní světýlka a u toho z trávy koukáte na hvězdy.

Památky

Nebudu lhát, sightseeing nebyl hlavní motivací navštívit Budapešť, přesto jsme si ale hlavní památky nenechali uniknout a rozhodně nelitujeme. Na programu byl samozřejmě proslavený Parlament, na který jsme se večer koukali z paluby vyhlídkové jízdy po Dunaji. Další zastávkou byla Rybářská bašta, prohlídka Rock Chapel, židovská synagoga a muzeum. A příště jsou na programu lázně!

Sekáče

Samozřejmě by highlight dovolené neměly tvořit nákupy, v Budapešti je to ale těžké, zvláště zbožňujete-li stejně jako my všechny možné sekáče a vintage story. A ty ceny! Je libo Levisky za stovku, kožený křivák za dvě nebo snad conversky za 50 korun? Určitě nesmíte vynechat síť second handů HUMANA Vintage, Cream, Antifactory Vintage, Dressing Room a roztomilý vintage obchůdek Ludovika.

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *