Kašli na filtry a staging fotek, buď real s BeReal

Máte po krk sociálních sítí plných vyumělkovaných fotek dokonalých snídaní, 10 kilometrových běhů a perfektních párů? My taky! A proto máme BeReal.

Jak už název napovídá, hlavním záměrem aplikace a sociální sítě BeReal je ukázat reálný život. Bez editace, bez filtru, bez rozmýšlení.

Jak to funguje?

Každý den, pokaždé v jinou hodinu, vám do BeReal přijde upozornění. To vám oznamuje, že máte 2 minuty na to, zachytit co právě teď děláte. Po otevření aplikace se vám spustí kamera a i když záběr můžete fotit klidně 10x, musíte to stihnout právě do 2 minut. A aby toho nebylo málo, ve stejný čas je zaznamenán pohled přední i zadní kamery. Fotky jsou viditelné pouze do dalšího upozornění, tedy ne víc než 24 hodin.

Svoje BeReal můžete přidat i později, než v moment, kdy vám dojde upozornění, limit dvou minut na jeho zaznamnání se však nemění.

V aplikaci si můžete přidat přátele podobně jako na Facebooku. Ti potom vidí vaše příspěvky a vy jejich. Ale pozor, příspěvky přátel vidíte pouze po přidání vlastního BeReal. No stalking allowed!

Nebuď meme, buď emoji

S přáteli si zároveň můžete na příspěvky reagovat, a to komentářem nebo emoji (podobně jako reakce na příběh na Instagramu). Emoji ale nejsou klasičtí žlutí smajlíci, ale váš obličej. Napodobíte jednotlivé výrazy, jako je úsměv, naštvání nebo palec nahoru a právě těmi pak můžete přátelům ukazovat, jak se ohledně jejich aktuální situace cítíte. Jsi v práci? Smutek. Párty? Úsměv. Netflix a chill? Palec nahoru!

Stejně jako každá nová aplikace (RIP Clubhouse), i BeReal vneslo do našich životů na sociálních sítích nový vítr. Je to zkrátka zase něco nového a úplně jiného než třeba Instagram.

Tak si zkuste BeReal nainstalovat. Kromě toho, že je to skvělý způsob udržování kontaktu s blízkými přáteli, je občas mentálnímu zdraví prospěšné vidět, že všichni sem tam sedíme v pátek večer doma u Voya nebo ležíme ještě v 11 dopoledne v posteli.

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *