V Zákulisí s Kubou Mahdalem

S Kubou se známe přes osm let a už od té doby ho vnímám jako jednoho z nejšikovnějších kameramanů a režisérů u nás. Na svém kontě má videoklipy pro skupiny jako jsou Chinaski, Kryštof, Slza, Pokáč nebo Sebastian, kde hraje také na kytaru. Tvoří nejen pro svou značku Jakoby Films, ale nově také pro agenturu Socialpark. Co ale dělá, když zrovna nedrží kameru v ruce? Kam chodí na oběd a kdo je jeho platonická láska?

Jak začínáš svůj den?

Každé ráno si pustím svůj happy playlist na Spotify ať mam pozitivní start, a pak začnu číst notifikace od lidí, kteří vstávají o čtyři hodiny dříve než já a něco po mně chtějí. Nemám rád stereotyp, takže každý můj den je jiný. Záleží, jestli jdu do Socialparku, kde dělám režii a kameru, nebo připravuju nějaký svůj video projekt nebo jedu na koncert. Dvakrát týdně začínám svůj den tréninkem, což je pro mě po ránu šílený, ale vyplavení endorfinů to srovná.

Co je největší benefit tvé práce?

Rozhodně ta rozmanitost a to, že každý týden potkávám spoustu nových zajímavých lidí z různých oborů. Nemohl bych celý týden sedět v kanceláři, jsem rád neustále v pohybu.

Co bys nikdy nesdílel na sociálních sítích?

Nesdílím už moc soukromých věcí, většinou se to motá kolem mých projektů, natáčení a koncertů.

Čí plus 1 bys chtěl být?

Léta platonicky miluju Vicu Kerekeš, takže rád jí někdy někam vezmu. 😀

Kam chodíš na oběd / co obědváš?

Poslední 2 roky mám krabičkovou dietu, takže si každý den vyzvednu jídlo na celý den a mám pokoj od všeho nakupování i vaření. Dost času jsem někde v terénu, takže je to možná i dost jediná možná varianta.

Čeho se bojíš?

Minulý měsíc se mi v autě rozmnožili pavouci, což je moje noční můra, ale už jsem je snad všechny vyhnal.

Co o tobě moc lidí neví?

Že jsem dost introvertní i když to možná tak nevypadá a taky, že se snažím dělat vše na 110% a dost často mě stresuje, když něco není dokonalé. A taky to, že jsem měl dříve dredy.

Jak řešíš svoje bad days?

Nemám ani tak bad days jako bad January. Nějak to na mě každý rok padne a snažím se ten měsíc nějak přežít. Jednou jsem v lednu vycestoval na Srí Lanku a dost to pomohlo, takže určitě cestování.

Kdo je tvoje pravá ruka?

Určitě můj produkční Jakub, který dokáže vyřešit cokoliv na světě v rekordním čase. Rozhodně i další členové týmu, kteří musejí snášet moje last minute rozhodnutí.

Co uděláš jako poslední, než jdeš spát?

Každý večer usínám s nějakým seriálem. Většinou Big Bang Theory nebo Dva a půl chlapa. Už jsem to viděl asi 700x, ale nějak mě to uklidňuje a můžu konečně vypnout.

V zákulisí, nebo na pódiu? 

Mám rád obě strany, raději jsem za kamerou než před, ale na pódiu se přepínám do extrovertního módu.

Ráno, nebo večer?

Chodím spát hodně pozdě a rána bych nejraději zrušil.

Zvát, nebo se nechat pozvat?

Přijde mi, že vždycky zvu já, abych nikomu nic nedlužil.

Hodně, nebo málo?

V naší písničce se zpívá ,,Stačí jen málo” a já musím souhlasit. Dost o tom vypovídá můj byt, kde skoro nic nemám, protože ve finále jsem zjistil, že stačí postel a kartáček. 🙂

Experiment, nebo klasika?

Vždycky si dám v restauraci něco divnýho, protože to chci zkusit, ale lepší je sázet na klasiku, protože se to pak nedá jíst, ale za pokus to stálo.

Klára Dedková

Od malička jsem si přála pracovat v módním časopise, ale když se můj sen splnil, zjistila jsem, že chci ještě něco víc – sedět v kavárně a pracovat na něčem vlastním. Miluju všechny ty holčičí věci, jako jsou kabelky, rtěnky nebo podpatky, ale dokážu ocenit také klasickou hudbu, kvalitní filmy, víno, architekturu nebo svíčkovou od babičky. Jsem posedlá parfémy, svíčkami a vším, co voní. Mužů nevyjímaje.

Doporučené články

2 komentář

  1. Jsem na svého syna pyšná a raduji se z každého jeho úspěchu.

    1. Klára Dedková

      To je hezké! Děkujeme, že čtete 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *