Butik Chanel konečně v Praze. Jako jediný na světě propojuje módu s beauty

Dočkali jsme se a Pařížská ulice je kompletní! Velkou desítku luxusních módních domů doplnil dlouho očekáváný butik Chanel, který už zítra otevírá na adrese Pařížská 22.

O příchodu butiku Chanel do České republiky se spekulovalo už před deseti lety a intenzivněji též v době před covidovou pandemií. Jednou byl důvod jeho neotevření nevhodný prostor, poté zase nedostatečně silný trh. Jak se ale říká, na dobré věci se má počkat, a tak konečně nastal ten den, kdy nejluxusnější ulici v Praze doplní další z velkých módních hráčů. I když butik otevírá až zítra, my si ho mohly prohlédnout už dnes, a poodkrýt vám tak jeho zákulisí.

Na ploše 360 m2 se rozkládá to nejlepší z kolekcí Ready-to-wear, ale i hodinek, doplňků a exkluzivní selekce parfémů. Design butiku je velmi čistý a minimalistický, na rozdíl od německých obchodů je více vzdušný a prostornější. Architektem je jako u všech ostatních butiků Chanel věhlasný Peter Marino. Na stěnách najdete loga společnosti, na stolcích jsou položeny známé publikace a oblečení personálu zdobí ikonická květina (pro značku tak typická) kamélie.

Chceme, aby se sem lidé nebáli vejít

V čem je ale pražský butik naprosto unikátní, je jeho propojení dvou světů – módy a kosmetiky. „Je to pro nás velká novinka, ale zároveň to dává možnost navštívit luxusní prostor i těm návštěvníkům, kteří by se do obvyklého butiku na Pařížské báli vejít,“ upřesňuje mi jedna z hostesek, která mě celým prostorem provází.

V ostatních městech je totiž běžné, že butik s módou se nachází na nejprestižnějších místech města, zatímco butik s kosmetikou a parfémy je oddělený a mimo tuto lokalitu.

Oáza s botami

„Tím, že si sem půjdete koupit například rtěnku, nahlédnete skrz sekci s botami i do módní části. Nechceme z kolekce dělat něco nedotknutelného, ale naopak něco, po čem mohou toužit ženy napříč svým postavením i finančními možnosti,“ upřesňují mi.

Zvlášť sekce s obuví je opravdu něco. Prosklený strop dává do „průchodu“ obrovské množství světla, vše doplňují tvídové textilie použité na sedačkách i kobercích. Jak typické pro Chanel. Zajímavostí je též možnost využít dva vchody, jeden do beauty části, druhý do té módní.

Ikonické schodiště

Dominantou butiků na Pařížské bývají schodiště a ani zde tomu není jinak. „Schody jsou inspirovány apartmánem samotné Coco Chanel, která podél něj měla několik úzkých zrcadel. Je to ikonický prvek, který je nám ctí mít i zde v pražském butiku,“ popisuje mi má průvodkyně, která se stará především o německý trh.

Jak to chodí na eventu

Nebyly bychom to my, abychom vám nepřiblížily způsob a průběh akce, na kterou jsou pozvaní jen ti vyvolení a to den před oficiálním otevřením. Na pozvánce stálo, že platí jen pro jednu osobu, a tak jsem vyrazila sama, což je u takto velkých značek obvyklé.

Kdyby si každý přivedl doprovod, asi bychom se do butiku nevešli. Prohlídka celého prostoru probíhala velmi individuálně, každého z nás se ujal „průvodce“, který nás upozorňoval na zajímavé detaily.

Unikátní bylo i to, že oba welcome drinky, které organizátoři podávali, byly nealkoholické. Osvěžující a nikoho z řidičů to neuvádělo do úzkých. Velmi mě překvapilo, jak byl personál přívětivý a sympatický, ne strojený a přísně elegantní, jak byste u podobné značky čekali. (Daleko víc sympatičtější, než někteří hosté, pozn. red.)

Při odchodu nás čekala krásná pozornost v podobě parfému N°22 z exkluzivní kolekce a sbírka tří knih. Těším se na chvíli, až jednou budu z Pařížské 22 odcházet i s vysněnou kabelkou.

Až budete příště Pařížskou procházet, neostýchejte se a opravdu si běžte butik prohlédnout. Povinně bych to dala jako zastávku při objevování našeho hlavního města. To je teď i díky Chanel butiku totiž ještě krásnější. A jak to vypadá u Tiffanyho?

Klára Dedková

Od malička jsem si přála pracovat v módním časopise, ale když se můj sen splnil, zjistila jsem, že chci ještě něco víc – sedět v kavárně a pracovat na něčem vlastním. Miluju všechny ty holčičí věci, jako jsou kabelky, rtěnky nebo podpatky, ale dokážu ocenit také klasickou hudbu, kvalitní filmy, víno, architekturu nebo svíčkovou od babičky. Jsem posedlá parfémy, svíčkami a vším, co voní. Mužů nevyjímaje.

Doporučené články

1 komentář

  1. […] Butik Chanel je konečně v Praze […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *