Rebeka v Německu: Někdy je lepší moc nemyslet

Dneska z trochu jiného soudku – pojďme se zamyslet nad tím, jak je někdy lepší nemyslet na nic. Určitě to znáte taky. Spontánní mejdan je vždycky lepší než ten plánovanej. A proč? Právě proto, že se nad ním moc nepřemýšlelo. Nikdo si s ním nedělal velké starosti ani neměl přehnaná očekávání, ale nakonec byl skvělej. 

Pátek večer, mejdan, který nebyl v plánu. Úplně vás vidím, jak se cítíte skvěle, protože vás neškrtí ty džíny, do kterých jste nezhubla, a netlačí nohy z vysokých podpatků, protože jste neměla čas přemýšlet nad tím, co si vezmete na sebe.

A zrovna na tomhle neplánovaným mejdanu se objevil někdo osudovej, kdo vám změnil život… Že jo? Tak to prostě na těch dobrých mejdanech chodí. S v životě to je úplně stejný. V podstatě můžu říct, život je jeden velkej neplánovanej mejdan. 

Life on the dance floor

Jsem si skoro na sto procent jistá, že spokojený život se rovná příliš nemyslet, nevymýšlet problémy a nestrachovat se. Tak schválně, co váš pracovní život? V jaké práci jste byli nejspokojenější, nejdéle jste v ní vydrželi, a nebo vás nejvíce bavila? Byla to práce, kterou jste si našli přes inzerát? Na pohovor jste se připravovali dlouhé týdny, šli jste tam nevyspalý, nervózní a na poslední chvíli jste ještě po cestě v tramvaji přemýšleli, jaké všechny otázky by vám tak mohli položit, a jak na ně co nejlépe odpovědět.

A nebo to byla práce kterou vám jen tak mimochodem dohodil známý, a teď nevěřícně koukáte, že vlastně děláte práci, která vás naplňuje a našli jste kolektiv lidí, kteří vás inspirují a motivují?

No a co třeba vaše vztahy. Na ty to platí zrovna tak. Jaké rande jste si užila víc? To kde jste se nervózně pudrovala na záchodcích, nebo to od kterého jste nic moc nečekala? V klidu jste se trochu lízla, zatrsala na koncertu a teď koukáte, že máte na ruce zásnubní prsten, a plánujete (kromě svatby) i velkou společnou dovolenou! 

Let it be

Už jste někdy vyrazili na cesty s někým úplně cizím, kdo vám jenom řekl: „Pojeď s námi, budeme sbírat citróny na Novým Zélandě”, a najednou koukáte, že vám život dal citróny a vy z nich děláte limonádu.

Už jste se někdy zamilovala do cizince a zkusila se za ním přestěhovat třeba do Německa? (Když budete chytřejší než já, zamilujete se třeba do Španěla!)

Prostě je to přesně tak, jak řekl John Lennon: „Život je to, co ti utíká, zatímco plánuješ něco jiného.”

Takže vám opět dám radu do života. Jestli vám něco v životě zrovna nejde podle plánu, zahoďte plán! Dejte si skleničku vína, buďte otevření všemu, příliš nepřemýšlejte a uvidíte… Všechno je tak, jak má být.

(Všechny příklady jsou ze života mých nejbližších a nejmilovanějších.)

Autorkou textu je Rebeka Bielik žijící čtyři roky v Norimberku. Vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky a po škole pracovala pro Hospodářské noviny. Momentálně je na mateřské dovolené, ale stále miluje pivo a divokou zábavu.

A jak a proč mě zatkli si přečtěte tady!

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *