Gender-reveal, kovbojské klobouky a fan project: Jaký byl pražský koncert Harryho Stylese?

Dočkali jsme se. Po více než dvouletém odkládání prvního koncertu Harryho Stylese v Česku vystoupil britský zpěvák v pátek 15. července v naprosto vyprodané pražské O2 areně. Jaké to bylo a proč byste si příště rozhodně měli koupit lístky?

Už od pátečního rána panovala před libeňskou halou téměř festivalová atmosféra. Celý den se totiž nesl v očekávání odloženého koncertu. Své brány otevřela arena až v 18:30, koncert zahájila bristká rocková kapela Wolf Alice.

Alternativní rock ale záhy vystřídaly staré písničky Harryho a One Direction, které celou halu instantně rozezpívaly a roztančily. Harry začal s menším zpožděním (akademická čtvrthodinka, as he should) a avizované trvání koncertu protáhl asi o 20 minut. Zpíval necelé dvě hodiny.

Fun Fact: Poprvé v historii O2 areny se vyprodaly lístky „jen na poslech” nacházející se ZA podiem. Jeden stál cca 1000,-.

Kromě hitů z už tří sólových alb se návštěvníci Love on tour vždycky těší na zpěvákovu interakci s publikem – není výjimkou, že zpěvák pomáhá s coming-outem či volá rodičům nebo ex-partnerovi některého z diváků.

Tentokrát jeho pozornost zaujala žena s transparentem „I am 9 months pregnant“. Harry dostal balonek a přímo na podiu jeho prasknutím odhalil, že Nikola se (doslova každou chvílí) může těšit na syna. Celé video najdete tady.

Jako pokaždé i tady fanoušci uspořádali speciální projekt. Na každé místo v hale připravili různě zbarvené papírky. Ty se při určitých písničkách měly nasadit přes baterku v telefonu. Při hitu Love Of My Life se tak celá arena zbarvila do růžova, při Treat People With Kidness se každý sektor rozsvítil do jedné z LGBTQ+ duhových barev.

Byla to právě oddanost fanoušků, kteří skutečně na všech 18 tisíc míst rozmístili ručně vystřiháváná barevná srdíčka, která nás naprosto dostala.

U Lights Up došlo na promenádu s duhovou vlajkou, s ukrajinskou vlajkou kolem ramen se Harry prošel během Sign Of The Times.

Právě komunita okolo Harryho stojí za zmínku – tak strašně upřímně šťastný, open-minded a láskyplný dav potkáte málokde. Příchozí (kteří zdaleka nebyly jen teen-holky, ačkoliv jich tam samozřejmě byla většina) byli vstřícní, usměvaví, respektující okolí.

Slovy Čestmíra Strakatého – všichni byli autenticky šťastní. Žádný strach, žádná zloba, mačkání se, pokřikování.

A zmínit musíme i i outfity příchozích – spousta z nich zvolila jako doplněk pro Harryho typické boa, či kovbojské klobouky s plyšem, bílé kozačky na platformě, barevné kalhoty, šaty, crop topy, sluneční brýle, duhové vlajky a třpytky. Na #outfitcheck se můžete podívat tady a tady.

A na to, že si koncert můžete naplno užít i za turnikety O2 areny, se podívejte tady!

I když Harryho neposloucháte, či se mu smějete, musíte uznat, že to, co s lidmi dokáže jeho hudba udělat, je fascinující. A taky to, že přesně takové koncerty nám dodávají víru v Generaci Z a její přístup k ostatním a světu obecně. Slay!

zdroj úvodní fotky zde

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *