5 míst po celém Česku, kde si vychutnáte nejlepší kávu

Léto patří výletům, a proč nezačít rovnou těmi, které jsou spojeny se skvělou kávou. Veronika Tázlerová pro vás vybrala pětici nejlepších kaváren, ve kterých nešlápnete vedle, ani pokud si dáte jen limonádu.

Café Hrnek (Praha)

Café Hrnek na pražské Letné, který si v těžkých dobách covidu otevřeli dva kamarádi, Honza a Kryštof, vás už zdálky omámí vůní čerstvě upečených skořicových šneků a výběrové kávy.

Cappuccino servírované v cibuláku si tu vychutnáte v industriálním interiéru plném pokojovek, starých křesel a nábytku posbíraném po bazarech. Samozřejmostí jsou i bohaté snídaně a ta nejmilejší obsluha pod sluncem.

Café Hrnek

Monogram espresso bar (Brno)

Brno – kaváren plno. Ale Monogram je tu jen jeden. Malý espresso bar je splněným snem Adama Neubauera (Pražákům známého z EMA Espresso baru) a taky kávový bod v Brně, který byste rozhodně neměli minout. Nachází se co by kamenem dohodil od vlakového nádraží.

Kromě precizně připravené kávy od českých i zahraničních pražíren tu vždy najdete něco sladkého i dostatek zrnkové kávy a veškerého vybavení na její přípravu doma. V kavárně navíc probíhají pravidelné kurzy pro baristy i kávové nadšence, takže jestli koketujete s myšlenkou proniknout do kávového světa hlouběji, Monogram je rozhodně place to be.

Monogram Espresso bar

Jednota (Tábor)

Potrpíte si na dobrou kávu, domácí pohodu a kvalitní čtení? Tak si udělejte výlet do táborské Jednoty, knihkupectví a kavárny, která poprvé otevřela na jaře roku 2018 v prostorách bývalé Jednoty. Chlebíčky a vlašák tady už sice nenajdete, ale za to na vás čeká skvělá káva z evropských pražíren, jako je The Barn, JB Kafe, Populus, Casino Mocca či Five Elephant, domácí buchty, koláče a kvalitní čtení z malých nakladatelství.

Pořádají se tu i setkání se spisovateli, environmentální přednášky pro studenty i veřejnost, koncerty, diskuze a spousta dalších akcí, jejichž návštěva potěší nejen vaše chuťové pohárky, ale i duši.

Jednota

Mitty (Plzeň)

Co je malé, to je hezké. A u plzeňského Mittyho bych ještě dodala – a zatraceně dobré! Malinkatý espresso bar s pekárnou, který nedávno otevřel ve Smetanových sadech, se kromě kávy specializuje na sladké pečivo a řemeslný chléb.

Nakoupit a ochutnat tu ale můžete i další dobroty jako slané máslo s uzenou solí, kimchi, sendviče, churros nebo zeleninové freshe. Kavárna je navíc velmi insta-friendly, tak si nezapomeňte vaši lepkovo-kofeinovou nálož v podobě pistáciového šneka a flat white zdokumentovat a vystavit na Instagram.

Mitty, foto: Barbora Pešková

DOK (Liberec)

Hned vedle vlakového nádraží se pod jednou střechou potkává kavárna, pekárna, pražírna výběrové kávy a moderní školicí prostory pro profesionální baristy i nadšence z celého Česka. To je liberecký DOK, jedinečný podnik a nový domov české pražírny Nordbeans, který si klade za cíl představit kávu v tom nejlepším světle.

A že vás víc než káva lákají snídaně? Odstartujte tu den třeba loupákem a kakaem nebo krajícem čerstvého chleba s domácí pomazánkou. V DOK je všechno OK.

DOK

Veronika Tázlerová je influencerka, blogerka a autorka mapy kaváren, kam pravidelně zaznamenává příjemné kavárny po celém světě. Vydala knihu Prague Coffee Guide, miluje psaní, cestování, (vintage) módu a marketing. Vystudovala kreativní marketing na VŠKK a profesně se věnuje psaní blogu, copywritingu a marketingovému poradenství.

Je nám nesmírným potěšením, že její články budete vídat i zde, v magazínu V Zákulisí.

Úvodní foto: Barbora Pešková pro Mitty

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *