V Zákulisí se zpěvačkou Aiko

Zpěvačka narozená v Moskvě, vyrůstající v Česku a v současné době působící v Londýně. Ve své tvorbě často zkoumá témata jako samota, domov a pochopení sebe. To je Aiko.

Alena Shirmanova se hudbě věnuje už od 12 let, v 15 letech se dokonce zúčastnila soutěže Superstar. S postupem času se její hudební tvorba začala profilovat a dnes se věnuje především indie a alternativnímu popu.

Umělecké jméno Aiko vzniklo při návštěvě Japonska. Mladá zpěvačka ráda cestuje a nechává na sebe působit nejrůznější kultury a zvyky. Zpívá v angličtině a právě dnes vydává klip k novému singlu Restless, na kterém se spojila se zpěvačkou Boy Jr. z New Yorku.

Jak začínáš svůj den? 

Studenou sprchou a snídaní. Miluju snídaně!

Co je největší benefit tvojí práce?

Různorodost a konstatní vývoj. Každý den je jiný a projekt se neustále vyvíjí. Pořád něco vymýšlíme, pracujeme na něčem novém, je to kreativní. Nemám ráda rutinu, ráda cestuju a celkově mám ráda lidi. A když dojde na moment na pódiu, nejvíc mě baví sdílet okamžik a energii s lidmi okolo, je to naplňující.

Co bys nikdy nesdílela na sociálních sítích?

Detaily ze svých osobních vztahů. Sice se netajím tím, s kým jsem, ale osobní věci mají větší kouzlo, když zůstávají v páru.

Čí plus 1 bys chtěla být?

Aurory. Vidím z rozhovorů a slyšela jsem to i z vyprávění, že má skvělý smysl pro humor.

Co obvykle obědváš?

Přiznám se, že jsem člověk kterého moc nebaví vařit, a zároveň už devět let nejím maso. Proto jsou moje jídla většinou dost jednoduchá: saláty různých druhů, veganské verze mas, toast s avokádem…

Čeho se bojíš? 

Tmy a krve.

Co o tobě moc lidí neví?

Že mám moc ráda tvrdší hudbu, například Bring me the Horizon nebo Marilyna Mansona.

Jak řešíš svoje bad days?

Neřeším. Nechám je plynout, snažím se dělat maximum, co ten den můžu. Ale když mi stejně nic nevychází, tak si večer popláču, abych z sebe dostala emoce, jdu dřív spát a doufám, že další den už bude v pohodě.

Kdo je tvoje pravá ruka?

Rodina, mamča. 

Co uděláš jako poslední, než jdeš spát?

Guilty, ale jsem na telefonu. To je zlozvyk, který bych měla zlepšit.

V zákulisí, nebo na pódiu? 

Rozhodně na pódiu!

Ráno, nebo večer?

Ráno. Nejlíp mi to myslí, jsem nejproduktivnější a kupodivu i nejkreativnější ráno. Večer většinou cvičím, nebo se socializuju.

Zvát, nebo se nechat pozvat?

Ráda bych řekla nechat se pozvat, ale je to spíš tak, že jsem ta, co všechny zve. Jsem akční člověk a většina lidí v mém okruhu nestíhá sledovat můj kalendář.

Hodně, nebo málo?

Hodně je vždycky lepší než málo.

Experiment, nebo klasika?

Začít s klasikou a pak experimentovat.

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *