Tip na víkend: Kapely, filmy a výstavy na Repetefestu v Rožmitále pod Třemšínem

Už tento víkend od 12. do 14. srpna zámek v Rožmitále pod Třemšínem oživí multižánrový festival Repetefest. Čekají vás kapely různých žánrů, budou promítány krátkometrážních filmy, uskuteční se výstavy fotografií, divadelní vystoupení a mnoho dalšího.

Druhý ročník festivalu pořádá spolek studentů, kteří chtějí zvýšit povědomí o této kulturní památce a zároveň finančně podpořit probíhající rekonstrukci zámku. Připraven je bohatý program: kapely, filmy, výstavy fotografií, divadlo a mnoho dalšího.

Jak říká spoluorganizátorka festivalu Julie Brabcová: „Repetefest je multižánrový festival, není omezen vkusem ani věkem – nejmladšímu účastníkovi loňského ročníku bylo 9 měsíců a nejstaršímu 93 let.“ I proto bude letos na návštěvníky čekat ještě pestřejší program.

Festival potrvá tři dny, a vy si tak budete moci déle užít atmosféru zámku, která jde ruku v ruce s nespočtem kulturních zážitků. Na nádvoří vystoupí kapely: Čtyři Čluny, Emotionally Spoonfed, Jiný Metro, Page Turners, Vejlet, demowave, Older, ShizzleOrchestra a hudebníci badfocus a Karolina Beranova.

Ve vnitřních prostorách zámku se uskuteční několik projekcí krátkometrážních filmů doprovázené debatami s jejich tvůrci. Filmovou tvorbu představí například autorka snových audiovizuálních děl Karolína Beranová či filmová tvůrkyně Stela Konečná. 

I během tohoto ročníku zámek ozdobí výstavy fotografií a ilustrací, vnitřní prostory budou tedy volně přístupné. Novinkou budou dvě divadelní vystoupení. Samozřejmě nebude chybět komentovaná prohlídka zámku či ranní jóga.

Jak na festival? Do Rožmitálu pod Třemšínem se dopravíte vlakem nebo autobusem. Vstupenky je možné zakoupit na místě nebo online v předprodeji na stránkách portálu goforboom.com.

Anna Basiková

Hodně čtu, nepiju kafe, miluju cestování, řezaný kytky, podzim a dlouhý procházky po lese. Učím se švédsky a taky znakovku. Napsala jsem knížku, píšu články a taky dělám v PR a trochu v marketingu. Nikdy mě nenapadlo založit vlastní časopis, ale díky bohu se to stalo. Přeju si, aby vás to tu bavilo.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *