Korzety, open fitting a Perwoll párty. Tohle je crème de la crème letošního fashion weeku

Letošní Mercedes-Benz Prague Fashion Week se chýlí ke konci. Čtyři přehlídkové dny zakončila představením nové kolekce Liběna Rochová. Kromě ní svou tvorbu ale odprezentovala například full time diva Vanda Janda, vítěz talentové soutěže Van Graaf Junior Talent Tomáš Němec či legendární Jakub Polanka. Přinášíme seznam těch nejlepších momentů, looků a outfitů podle V Zákulisí.

60. léta podle Tomáše Němce

Přehlídka mladého talentovaného návrháře Tomáše Němce byla jednou z nejočekávanějších. V kolekci FW 22/23 se vrací do Československa v 60. letech, inspiruje se salóny a domy módy. Největší inspiraci však návrhář hledal již tradičně ve filmu, tentokrát vycházel z filmového muzikálu Dáma na kolejích z roku 1966, kde si hlavní roli zahrála Jiřina Bohdalová.

Celkem 14 modelů volně navazuje na úspěšnou minulou kolekci skrze korzety a vypasované střihy, nově se však návrhář uchyluje k tlumeným barvám a těžkým materiálům, jako je samet nebo vlna. Všechny outfity doplnily geometrické brýle vytisknuté na 3D tiskárně, které vznikly ve spolupráci s Hanou Valtovou.

Tomáš dokázal návštěvníky šokovat a předčít očekávání i těch nejzarytějších kritiků. O tomhle návrháři 100% ještě uslyšíte!

Open-fitting Jakuba Polanky

Jakub Polanka je na lokální módní scéně zvučné jméno. Právem. Jakub se na fashion weeku prezentoval s kolekcí Storm Comes po několikaleté pauze. Jak název napovídá, inspiroval se bouří: „Bouře nás přinutí vidět to, čemu se vyhýbáme, od čeho odkláníme zrak, abychom si zjednodušili život,” popisuje návrhář.

Stejně upršeným chvílím konkurují momenty po dešti, kdy začnou vykukovat první sluneční paprsky a vzduchem voní čistota, i v kolekci se bily kontrasty – brutalita kůže a křehkost hedvábí, lesk a mat, nadčasovost s trendem.

Zajímavostí přehlídky byl open-fitting: místo toho, aby Polankův tým převlékal modelky v zákulisí, přenesl zákulisí přímo na catwalk. Diváci tak mohli pozorovat proces, který předchází tomu, než modelka vkročí na molo, přímo z první řady. Celou show zakončilo dojemné poděkování kompletnímu týmu MBPFW.

ZOOT podle Kuby Ferance

Novinkou byla přehlídka obchodu s oblečením ZOOT.lab. Dresscodem byl úsměv a dobrá nálada prostupovala celou přehlídkou, kterou odstartoval singl Music For a Sushi Restaurant britského zpěváka Harryho Stylese. Počáteční skepsi příchozích nahradil bouřlivý potlesk a gratulace hlavnímu stylistovi ZOOTu Jakubovi Ferancovi, který přehlídku organizoval.

Zhlédli jsme koncept, který upřímně nevím, jestli má na poli vysoké módy své místo, nicméně přehlídka byla bravurně zvládnutá a cíl ukázat, že i z jednoduchých kousků můžete složit stylový outfit, rozhodně splnila.

Perwoll párty

Po barevné přehlídce Vandy Jandy se Skatepark zahalil do růžových světel a rozezněl hity z přelomu tisíciletí. Sponzor Vandy se postaral o drinky a naše oblíbená full time diva kromě krásných outfitů opět ukázala, že její móda je pro každého, kdo má rád flitry, vysoké podpatky a divoký mejdan.

Objev roku: Ondřej Petr

Ze všech studentských modelů nás nejvíce zaujala kolekce Life On Mars zlínského studenta Ondřeje Petra. Autor se v kolekci zabývá problematikou feminních prvků v pánském šatníku a dokonale bilancuje na hraně elegance, nadčasovosti a jisté dávky drzosti a nadhledu.

Inspiraci hledal u hvězd 70. let – Micka Jaggera nebo Davida Bowieho. Novou vlnu feminní maskulinity podle Ondřeje Petra milujeme a těšíme se, co nám do budoucna ukáže.

Streetstyle

Možná stejně jako na nové kolekce se vždycky těšíme na outfity příchozích. Streetstyle má na fashion weecích po celém světě své právoplatné místo a hosté oslav módy trendy utváří stejně (ne-li víc) jako designéři a nákupčí. Pozorovat (a hodnotit, ale psst) outfity okolí nás ale baví i z jiného důvodu – občas je to fakt bizár (a to my rády)!

Foto: Archiv MBPFW, Petr Vágner, Olga Zmelíková, Regina Voronina, @Arturkoff

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *