Kdo bude nový prezident Česka? Poradí vám podcasty

Prezidentské volby jsou za humny (skoro) a pokud se nechcete rozhodovat až za plentou, neuškodí začít dění okolo kandidátů sledovat s předstihem. Třeba skrze podcasty. Tak sluchátka do uší, jdeme na to.

Nebudeme si věšet bulíky na nos – prezidenta často volíme srdcem. Našemu srdci ale dost pomůže, když má čas se s každým kandidátem seznámit jinak než přes mrštné prsty jeho copywriterů na Instagramu. Proto přinášíme pár tipů na podcasty, které vás s kandidáty i volbou jako takovou náležitě seznámí.

Rozhovory: Prostor X

Zatím na návštěvě u Čestmíra Strakatého byli Karel Janeček, Danuše Nerudová a Petr Pavel. Většinou se rozhovory držely v mantinelech jejich specializace a kandidatura se zmiňovala spíše okrajově. Čestmíra ale máme moc rády – jako moderátor se maximálně snaží o nestrannost a hlavně umí svého hosta řádně podusit a nenechat vycouvat z otázky. Rozhodně skvělá příležitost udělat si obrázek na názory i vystupování potenciálních prezidentů.

Rozpravy: Čekání na prezidenta

V Českém Rozhlase se asi nemohli dočkat, až prezident bude konečně něco dělat a bude o čem natáčet, a tak o tom udělali podcast. Oproti Prostoru X zde nenarazíte na současné kandidáty, čtyři tvůrci pořadu (dva publicisté, profesor práv a profesorka filosofie) si o nich ale povídají. Do pořadu si zvou i jiné osobnosti (novináře, politické činitele a jiné) a rozebírají s nimi, jaký by náš vysněný president asi měl být. 

Gril kandidátů: Vlevo dole

Tento podcast z dílny Seznam Zpráv má českou politickou scénu pod drobnohledem, včetně tématu prezidentských voleb. Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší si neberou žádné servítky, což je někdy až nepříjemné poslouchat. Stojí to ale za to, tito dva ostřílení novináři mají české politiku v malíku a poslech tak dá širší vhled jak do situace jednotlivých kandidátů, tak do voleb obecně.

Bonus: Prezidentský speciál Deníku N

V lednu v Knihovně Václava Havla Deník N pořádal přednášku na téma prezidentských voleb, kam pozval osobnosti z české politické scény i politické marketéry. Její nahrávku pak dal k dispozici do svého podcastu, Studia N. Debata se drží veskrze obecné roviny a navíc je už starší, její druhá část ale přináší zajímavý pohled pod pokličku politického marketingu.

Anastasia Čepelová

Studentka komunikace, skautka a plant mother. Baví mě vědět o všem něco a o něčem všechno. Společně s Annou pro vás natáčíme podcast Jádro pudla, ale občas přispěju i nějakým článkem sem na web.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *