7 zahrádek, kde toužíme strávit babí léto. S kávou v ruce

Také už cítíte podzim ve vzduchu? Období kaváren, divadel a trenčkotů je tady a my si ho nejraději vychutnáváme se sluníčkem v zádech právě na zahrádkách našich oblíbených kaváren. Kde najdete v Praze ty nejhezčí?

Kavárna Čekárna

Ať už čekáte na kohokoliv, nebo si jen chcete dopřát klidné chvíle na práci, kavárna Čekárna je tím správným místem, kde strávit babí léto. Dechberoucí ukrytá zahrádka je příjemným překvapením jinak celkem nenápadného podniku kousek od Vyšehradu. Tady vám nebude vadit ani to čekání.

Cukrárna Alchymista

Vyhlášený podnik Alchymista pár kroku od letenské Sparty vás přenese v čase zpátky do prvorepublikových kaváren. Kromě hezkého retro interiéru od architekta Martina Stránského se těšte především na dokonalé dorty a kouzelnou zahrádku. To vše v zahalení květin, pohodové hudby a vůně výběrové kávy.

Super Tramp Coffee

Mladšího bráchu kavárny I Need Coffee najdete nedaleko Národní třídy ve vnitrobloku s kouzelnou atmosférou. Skvělou kávu doplňuje skvostné pečivo, milá obsluha a nebeský klid, který byste v centru Prahy nečekali. Ideální místo na schůzky nebo odpolední rozjímání. Nedivíme se, že na tomto místě vznikly nápady na ty nejlepší projekty. Inspirace tu číhá na každém kroku!

Osada

Jelikož se podnik nachází uprostřed Osadní ulice v Holešovicích, získal po ní i název. Osada je vyhlášena svým jídlem, které si můžete vychutnat po celý den (doporučujeme snídaně s chlebem z Esky!), výběrovou kávou od liberecké pražírny Nordbeans nebo skvělými naturálními víny.

Kavárna pod Lipami

Kavárna spadající do rodiny české pražírny kávy Mamacoffee vás kromě své zahrádky okouzlí čerstvým pečivem, voňavou kávou a uměním pověšeným na zdi. V tomto letenském podniku totiž chtějí propojit umění s širokou veřejností a zprostředkovávají svůj interiér začínajícím umělcům jako takovou malou galerii.

Café Tvaroh

Proč právě tvaroh? Majitelé kavárny odpovídají jednoduše – proč ne. Jejich kavárnu nabízející originální produkty od vlastních zavařenin až po domácí limonády najdete na Letné. Kromě jejich zahrádky plné zeleně se jistě zamilujete i do skvělé kávy a výborného pečiva.

La Forme Café & Bakery Krkonošská

Říkají si pekárna s duší rockové hvězdy. My bychom doplnily oáza plná vůně z vynikajícího dánského pečiva, výběrové kávy a klidu. To všechno najdete především na jejich vinohradské pobočce (!) a tamní nové kouzelné zahrádce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *