Filmové a seriálové tipy od Honzy: Marvel, nové Game of Thrones i Pretty Little Liars

Jelikož náš filmový a seriálový repertoár sestává z opakovaného sledování Sexu ve městě, Masterchefa a Ďábel nosí Pradu, přizvaly jsme posily. Zákulisní tým se tak rozrůstá o dalšího člena Honzu Vohralíka – experta na zábavu.

Honza vystudoval marketingovou komunikaci, PR a média na Karlově univerzitě a už několik let se v prostředí marketingu pohybuje. Momentálně pracuje pro digitální agenturu WeDigital, kde se stará o influencery a obsah na TikTok. Přispíval na web markething.cz, pracoval pro ČSFD a sám vede úspěšný TikTok profil s více než 10 tisíci followers.

Hlavně má ale vždycky přehled o všech novinkách na streaming services nebo v kinech. Každý měsíc se tak můžete těšit na jeho tipy, přehled toho, co za poslední měsíc zhlédnul, a doporučení na co (ne)koukat.

Look Both Ways – Netflix

V moři netflixovských komedií, které na nás streamovací gigant chrlí, se dá snadno ztratit. Ale tahle charming letní jednohubka s Lili Reinhart (známou převážně z už končícího nekonečného seriálu Riverdale) si pozornost zaslouží.

Film sleduje dva osudy jedné postavy ovlivněné těhotenským testem: jak by vypadal její život, kdyby byla, nebo nebyla těhotná. Jeho hlavním plusem je, že ani jednu životní cestu nestaví nad tu druhou, k čemuž by to mohlo autory snadno svádět, a má opravdu milou příjemnou atmosféru i hlavní hrdinku. Nečekejte moc a nezklame.

House of the Dragon – HBO Max

Po hodně hořkém finále se na HBO vrací franšízy Game of Thrones s novým titulem nazvaným House of the Dragon, který bude diváky bavit každé pondělí a zřejmě i v budoucích letech, protože po rekordní premiéře, byla hned potvrzena druhá řada.

Prequel slavného seriálu v prvních dílech představuje novou plejádu barvitých postav a ukazuje novou šachovnici, na které se budou odehrávat války a intriky. Již od prvního dílu je velmi brutální a odvážný, ale je otázka, jestli se nové postavy z rodu Targeryenů mohou někdy vyrovnat těm milovaným z původního seriálu. Velkým objevem je z prvních dílů hlavně australská herečka Milly Alcock, která ztvárňuje princeznu Rhaenyru.

SheHulk: Attorney at Law – Disney+

Držet krok se vším, co se momentálně děje v Marvel univerzu, je rozhodně náročné. Skoro měsíc co měsíc nám je nyní představován nový super hrdina a tím nejnovějším je She-Hulk, sestřenice Hulka a právnička v jednom.

V novince ji ztvárnila Tatiana Maslany a jedná se o další převážně komediální marvelovský titul, který má i sitcomovou stopáž 30 minut. Z prvních dílů zatím vypadá velmi zábavně a jedná se o takový Marvel standard. Nenechte se zmást negativními reakcemi od naštvaných fanoušků, kterým se nelíbí nový směr Marvelu, já s nimi zásadně nesouhlasím.

Bullet Train – V kinech

Pro milovníky akčních thrillerů, japonské kultury a Brada Pitta, je návštěva kina povinná. Tuhle akční bombu má na svědomí režisér Davida Leitch, který už natočil třeba Johna Wicka nebo Atomic Blonde.

Adaptace sleduje nájemného zabijáka, který má jednoduchý úkol: odnést z vlaku kufřík. Zdánlivě snadný úkol mu však zkomplikují další nepřátelé se stejným zájmem. Kromě Pitta ve filmu exceluje Joey King jako hlavní záporačka a Aaron Taylor-Johnson jako extravagantní vrah.

American Horror Stories (2. série) – Disney+

Spin-offová série hororového seriálu American Horror Story je zpátky s novými díly. Každá epizoda vypráví jeden malý příběh zasazený do tohoto světa.

Začátek nové série zatím ukazuje výrazně kvalitnější a povedenější příběhy než ta první kritizovaná. První epizoda Dollhouse o sběrateli lidských panenek je navíc velmi zajímavě zasazená do původního seriálu.

All of Us Are Dead – Netflix

Korejská kinematografie má po (ale i před) Squid Game na Netflixu své právoplatné místo a vaší pozornosti by určitě neměla uniknout ani zombie seriál All of Us Are Dead. Vyšel sice už na jaře, ale já se k němu dostal až nyní.

Sleduje střední školu, na které vypukne zombie apokalypsa, a uvězní několik spolužáku v jedné třídě. Velmi dobře pracuje s postavami i celou dramatizací a na Netflix brzy zamíří i 2. série.

Never Have I Ever (3. série) – Netflix

Moje největší obsession z komediálních seriálů na Netflixu je rozhodně Never Have I Ever od tvůrkyně Mindy Kaling. To by asi mohlo být průměrným dospívacím seriálem, pokud by nebylo zaměřeno na postavu Devi. Ta totiž není jen běžný awkward teenager, ale taky teenager s indickými kořeny a velmi přísnou matku.

Právě tyhle kulturní rozdíly, chytrý scénář a zamilovatelné postavy dělají z Never Have I Ever opravdu špičkový seriál. A na to, jak Devi dělá špatná rozhodnutí, bych koukal klidně ještě dalších 10 řad.

Pretty Little Liars: Original Sin – HBO Max

Stejně jako Game of Thrones jsou i Pretty Little Liars seriálem, který naprosto nezvládl skončit s grácií a uspokojit své věrné fanoušky. Druhou šanci jim teď dalo HBO Max s novým příběhem ve stejném univerzu od tvůrců Riverdale (toho jediného se trochu bojím.)

Nová generace lhářek je o dost temnější a realističtější a z teen seriálu se stal spíše hororový slasher, což je ale velmi příjemnou a svěží změnou. Zároveň to vypadá, že HBO seriál nehodlá natahovat po vzoru ABC, protože už ve finále první řady odhaluje identity vyděrače a vraha -A.

Loser – #throwbackwatch

Ze starších filmů jsem tento měsíc zabrousil k 2000s komedii Loser (český překlad Křupan nechápu). Na TikToku byla momentálně trendem písnička Teenage Dirtbag, která je hlavním soundtrackem pro tenhle film, jenž je naprostou časovou kapsulí všeho, co milujeme na 2000s.

Hudba, móda, postavy a všechno tu je skvěle udělané pro každého, kdo má náladu na throwback do téhle doby. Navíc hlavní duo Jasona Biggse a Meny Suvari je dost sympatické.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *