Oranžové víno: co to je a proč byste ho měli ochutnat?

Od vychlazených míchaných drinků, které jsme popíjeli na prosluněných zahrádkách, se začínáme přesouvat do útulných vináren a barů, kde si nejraději objednáváme právě oranžové víno. O co jde? Jak se odlišuje od růžového? Proč patří v posledních letech mezi nejvíc trendy vína a jaké lahve by doporučil Marko Jelič z Winegeek?

Na začátek se sluší říct, že výroba vína je velmi složitý a úctyhodný proces, ke kterému chováme nesmírný respekt a nerady bychom tímto článkem suplovaly odborný výklad profesionálních sommelierů a vinařů. Nicméně i my se rády vzděláváme a chceme alespoň obecně vědět, co si v restauraci objednáváme a následně chutnáme. Pohodlně se proto usaďte, ideálně si nalijte deci vína a třeba příště oslníte své přátele novými informacemi.

Výroba pod zemí

Jak asi správně tušíte, oranžové víno má oranžovou barvu a vyrábí se z odrůd vína bílého a růžového. Jeho okouzlující barva je způsobená dlouhodobým kontaktem moštu se slupkami, pecičkami a ostatními kaly ve speciálních kameninových nádobách zakopaných v zemi zvaných kvevri. V nich po dobu až několika měsíců probíhá macerace hroznů a alkoholové kvašení. Teprve poté se surovina lisuje a s přidáním minimálního podílu síry, ideálně žádného, se bez filtrace stáčí přímo do lahví.

Jak se liší od bílého a růžového?

Hlavní rozdíl mezi bílým a oranžovým vínem je v délce kontaktu moštu s hroznovými slupkami. U bílého je to 6 až 48 hodin, u oranžového až několik měsíců. Při výrobě klasických bílých vín dochází ke kvašení pouze vylisovaného moštu,ostatní části jsou považované za odpadní materiál a bezprostředně se od moštu oddělují. U oranžového jsou naopak žádoucí.

Do výroby oranžového vína také méně zasahuje samotný vinař a lahvování se provádí bez předchozího zrání či filtrace. Většina oranžových vín se vyrábí z přírodních (divokých) kvasinek, což přispívá k jejich celkovému stylu a chuti.

Na výrobu růžového vína se používají hrozny modrých odrůd a díky krátké době macerace je víno zbarveno do růžova, nikoliv plně do červena. Oranžová vína, jak už víme, se vyrábějí přesně naopak – z odrůd bílých a macerace je velmi dlouhá.

Gruzínské dědictví

Oranžové víno však není žádná novinka, vlastně se jedná o jedno z nejstarších vín vůbec. Tzv. jantarové víno pochází z Gruzie, která je spolu s Arménií označována za kolébku světového vinařství. Právě odtamtud se dochovala i metoda výroby vína v kvevri nádobách, označovaná za kachetinský způsob. Ten je dokonce od roku 2013 zapsaný na seznam UNESCO. Novodobá oranžová vína ale pocházejí převážně ze Slovinska, Itálie, Rakouska, ale i Česka a dalších zemí.

Hlavně naturálně

Jak už jste si mohli z popsaného procesu výroby oranžového vína všimnout, nejsou během něj používány žádné chemické přísady a další zbytečnosti. I proto se řadí do vín biodynamických, naturálních, někdy též označovaných jako autentických.

V Praze si ho nejraději vychutnáváme například v Bokovce, Autentistovi, Veltlině nebo objednáváme skvosty od Winegeek. Právě od jejich zakladatele a milovníka naturálních vín Marka Jeliče vám přinášíme výběr těch nejlepších oranžových vín, které mají v nabídce a které rozhodně musíte ochutnat.

Foto: Winegeek

Oranžády podle Marka z Winegeeku

Čím vás oranžová vína baví a proč jsou tak trendy? „Neskutečně mě baví pestrá škála chutí, kterou oranžová vína nabízejí. Jako by se v nich snoubila svěžest bílých vín a tříslovinná textura červených. Chutnají mi spíše oranžová vína ve své lehčí poloze s nižším alkoholem, třeba i z aromatičtějších odrůd, kde ale zároveň nechybí vibrantní kyselina. Myslím, že jsou tato vína tolik oblíbená zejména pro svou originalitu a intenzitu – všechny chutě jsou přiznané a i přes jinakost velmi zábavné.“

„Výborně se taky párují k jídlu, hodí se totiž skoro ke všemu. Proto nechybí na vinných kartách nejlepších restaurací světa. Těší mě i to, že oranžová vína většinou vyrábí naturální vinaři s ohledupným přístupem k přírodě, kteří do vína také nepřidávají žádná zbytečná aditiva,“ uzavírá Marko Jelič.

Tomáš Trejbal – Cuvée CoCo 2021

Svěží, lehké oranžové cuvée z Mělníka.

Matassa – Cuvée Marguerite 2021

Výrazné a aromatické víno ze starých vinic od legendy z jihu Francie.

Johannes Zillinger – Fumé blanc Numen 2020

Precizní oranžový Sauvignon, elegantní a výrazný zároveň.

A pokud jsme ve vás právě vzbudily touhu dozvědět se o víně obecně ještě víc, přečtěte si článek o tom, jak se vyznat ve víně nebo rozhovor se sommelierem Martinem z Bokovky.

Klára Dedková

Od malička jsem si přála pracovat v módním časopise, ale když se můj sen splnil, zjistila jsem, že chci ještě něco víc – sedět v kavárně a pracovat na něčem vlastním. Miluju všechny ty holčičí věci, jako jsou kabelky, rtěnky nebo podpatky, ale dokážu ocenit také klasickou hudbu, kvalitní filmy, víno, architekturu nebo svíčkovou od babičky. Jsem posedlá parfémy, svíčkami a vším, co voní. Mužů nevyjímaje.

Doporučené články

1 komentář

  1. […] když my holdujeme oranžádám, naturální víno si můžete vychutnat i bílé, růžové nebo červené. Kam pro něj v Praze […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *