Samotáři, Gympl a teď Banger. Bude z nového filmu Adama Sedláka další kultovka?

Film Banger s Adamem Mišíkem a Marsellem Bendigem v hlavních rolích po předpremiéře na festivalu v Karlových Varech konečně vešel do kin. Aspiruje na to, že se z něj stane další generační klasika, jakou byly třeba Samotáři a Gympl?

Život se nedá nalajnovat

Banger měl být původně seriál pro ČT, nakonec ho ale scenárista a režisér Adam Sedlák přepsal do jeho již druhého celovečerního filmu. Filmu o rapu, mladé generaci, životě v Praze a drogách. Hlavní postava – hudebník a drogový dealer Alex Aurin (Adam Mišík) se společně s nejlepším kamarádem a producentem Láďou (Marsell Bendig) snaží udělat hit, banger.

Chtějí získat sloku od ikony rapu Sergeie Barracudy, což ale stojí spoustu peněz. Roztočí se tak kolotoč událostí. Podaří se jim za jednu noc získat 100 tisíc? Jak? A bude to nakonec všechno stát za to?

Jak zničit Mišíka

Adam Mišík ztvárňuje ctižádostivého, naivního a přesto srdečného Alexe skvěle. Čiší z něj bezmoc a vztek nad tím, jak věci fungují: „Adam byl ze všech na castingu jednoznačně nejlepší. Musel jsem z něj ale udělat někoho, kdo není Adam Mišík,“ komentuje Sedlák v podcastu Very najs.

Svou premiéru na plátně má Marsell Bendig, herec, hudebník a bratr zpěváka Jana Bendiga: „Marsell je největší herecký objev letošního roku. Byla mezi náma skvělá chemie,“ komentuje Mišík v talkshow Jana Dědka. Kromě nich se ve filmu ukáže samozřejměi i Sergei Barracuda, Anna Fialová, Jan Révai, influencerky Džana Valjevac a Anna Puric nebo umělec David Černý a módní návrhář Jan Černý.

fotky: © Janova Johana, Jonatan Jan, csfd.cz

Další kultovka?

Film režiséra Adama Sedláka vznikal pouhých 14 dní a rozpočet na něj činil necelých 7 milionů korun. Možná i protože byl natočen pouze na iPhone (o kameru se postaral Dušan Husár). To mu společně s blízkými záběry na obličeje protagonistů dodává autentičnost.

Stejně tak komunikace mezi postavami skutečně odráží dnešní dobu a to, jak spolu mladí lidé mluví. Celý snímek je proložen prostřihy na kultovní videa internetové generace, jako je třeba Svarta Jump nebo AZ kvíz.

V Česku už dlouho nevznikl tak autentický film zobrazující mladou generaci. Pobaví dialogovými výměnami Alexe a Ládi, přesto předává důležitou message o drogách a jejich užívání. Adam Sedlák dokazuje, že je opravdu jedním z největších talentů českého filmu. Ale o tom, jestli z Bangeru bude další kultovní film jako třeba Samotáři, rozhodne až čas.

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *