Skandinávské pečivo, nebo poctivé české koláče? Známe nejlepší pekárny v Praze

S pekárnami jako by se v poslední době roztrhnul pytel, zvlášť pak s těmi řemeslnými. Kdo nesnídá danish pastry nebo na návštěvu nepřinese pistáciové croissanty, jako by nebyl. I když sladké pečivo nikdy nebude nejzdravějším jídlem pod sluncem, stejně se na něj budou stát fronty, a proto přinášíme tipy na ty nejlepší pekárny v Praze.

Alf & Bet

Libeňská dílna kombinující pražírnu výběrové kávy, pekárnu řemeslného chleba a kavárnu v podání EMA espresso baru přináší důvod, proč si za skvostným pečivem zajet i trošku dál. Najdete tu delikátní croissanty, geniální ořechové šneky a samozřejmě trendy danish pastry, neboli dánské pečivo.

Antonínovo pekařství

Jedno z nejnavštěvovanějších pražských pekařství najdete na Vinohradech, ve Vršovicích, v Karlíně, v Holešovicích a v Bubenči. Z jejich rozmanité nabídky si vybere úplně každý. Kromě pečiva ochutnejte také jejich polévky, chai latte nebo vajíčkovou pomazánku. O víkendu bývá vyprodaná dokonce i na Woltu.

Artic bakehouse

Islandem inspirované pekařství nabízí to nejlepší z kváskových produktů. Hlavním highlightem je tu rozhodně chléb, uchvácení však budete i místním danish pastry nebo čímkoliv z kynutého těsta. V Praze najdete celkem tři pobočky, z nichž si populární pečivo můžete objednat dokonce i domů.

Eska

Proslulý podnik ze skupiny Ambiente asi netřeba dlouze představovat. Jak rádi o sobě říkají – Eska je restaurace s pekárnou, která spojuje tradiční a moderní – na talíři i v interiéru. Kromě údajně nejlepšího chleba v Praze ochutnejte také dokonalé čerstvé buchty, bábovky a neskutečně křupavé čerstvé loupáky.

Kin & K Bakery

Skupina přátel (Kin) a kočka jménem Koji (K) se spojila dohromady, aby do Prahy přinesla skvělé pečivo, úžasnou kávu a příjemnou atmosféru. O tom, že se jim to povedlo svědčí i jejich nová pobočka v Korunní ulici. Objednejte si v ní například skořicové šneky nebo pistáciové croissanty a jistě nešlápnete vedle.

KRO Bakery

Od té doby, co známá restaurace KRO Kitchen otevřela na Vinohradech i vlastní kavárnu a pekárnu KRO Bakery, dveře se v těchto podnicích netrhnou dvojnásob. Z pekárny nelze odejít bez ochutnání danishe s ovocem a mandlového croissantu. Ovocný koláč s drobenkou si vezměte s sebou na doma. Tamní prostředí je navíc ideální na nedělní snídani s přáteli nebo pracovní schůzku.

Kus Koláče

Populární pekařství, u kterého se pravidelně tvoří dlouhé fronty i dva roky po svém otevření dokazuje, že jejich produkty lidi stále baví. Tolik ovoce a drobenky zkrátka nenajdete ani v dezertech od babičky. Kromě vyhlášených a dnes již legendárních ovocných koláčů ochutnejte i Míša řezy, vdolečky a pistáciové šneky. Pro ty, kdo raději něco slaného, otevřeli druhou pobočku s příhodným názvem – Další Kus.

La Forme Bakery

Stylová kavárna a pekárna má v Praze dvě pobočky (a třetí se chystá!), a kromě krásného prostředí v nich najdete také božské pečivo. Málokde dělají tak lahodný mandlový croissant s bohatou mandlovou pastou uvnitř nebo typický vanilkový danish pastry. V něm kromě vanilkové náplně najdete i marcipán a ta chuť je ještě lepší, než si právě představujete. Vyzkoušejte je třeba na kouzelné zahrádce, která se skrývá v jejich vinohradské pobočce.

Pekárna Praktika

Originální sortiment zahrnující například matcha bábovky, pistáciový danish s pomerančem nebo koblihy s višňovým krémem doplňují i slané speciality, jako je například croissant s prosciuttem a mozzarellou, který jednou pro vždy vyměníte za všechny ty anglické rohlíky nebo croissanty s párkem. Ne opravdu, zajděte do Praktiky sami a přesvědčte se na vlastní chuťové buňky. Najdete ji na Vinohradech a v Karlíně.

Supernova Bakehouse

A žhavá novinka nakonec. V Holešovicích zhruba před měsícem otevřelo své dveře designové pekařství, které nenechá žádného instagramera chladného. Jejich minimalistické pojetí interiéru, nádobí a dekorací doplňuje geniální pečivo, mezi kterým nechybí perfektní máslový croissant, cruffin (hybrid mezi croissantem a muffinem obalený v cukru s náplní z široké nabídky krémů) nebo Fleur de chocolate (čokoládová kytička z croissantového těsta ideální na sharing). O tomto místě ještě hodně uslyšíme.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *