V práci s tantrickým masérem: Žádný požadavek není šílený a stát se může cokoliv, co budete chtít

Jakub je tantrický masér, který se také věnuje striptýzu pod pseudonymem Jake. Svoji práci dělá srdcem a rozvoji ženské sexuality a duše věnuje veškerou energii. Ostatně, přesvědčte se sami na jeho Instagramu nebo webu! Co tedy tantra je, proč se jí nebát a jak se na ni připravit?

Co tantrická masáž vlastně je?

Tantra je filozofický směr, který se pomocí vědy a duchovna snaží vysvětlit svět tak, jak ho chápali lidé v Indii kolem 6. století n.l. Tantrická masáž v historii tradiční Tantry ale neexistuje a vznikla až někdy v roce 1977 v Berlíně. Její účel byl přiblížit Tantru lidem západní kultury.

Neexistuje žádná instituce, žádný akreditovaný postup, žádné historické prameny. Tím pádem má tantrická masáž mnoho různých podob. Někdo masáže dělá víc erotické, někdo léčivé, jiný zase duchovní. Já dělám specificky masáže pro ženy a jsou spíš erotické a osobní.

V principu jde o masáž, při které masér pomocí vědomého doteku probouzí a zvědomuje vaše tělo a spojuje ho s vaší myslí. Při tom může probíhat mnoho různých emocí, od vzrušení, přes pláč, po radost a štěstí. Výsledek je, že jste mnohem víc spojena se svým tělem, přijímáte ho, nalézáte lásku sama k sobě, odstraňujete bloky a programy, které jste v průběhu života získala a tím se prohlubuje váš vztah k sobě. A to je přece ten nejdůležitější vztah ve vašem životě!

Jak jste se k této práci dostal?

Řekl bych, že jsem k této profesi směřoval celý život. Vše, co jsem se učil, vlastnosti, které jsem získal, to kým jsem – všechno jsem pak jen v podstatě zvedl ze země, jako bych to našel. Konkrétně to však bylo přes prožitky v intimním životě a touze prozkoumat hloubku intimity. Už jsem toho zažil hodně a Tantra je rozhodně dlouhodobě ta nejvíc naplňující forma prožitku. Navíc jsem začal aplikovat Tantru jako filozofii do svého života obecně, do svého chování, do svých cílů… Tantra může změnit pohled na váš celý život a intimita je toho jen malinká část. 

Takže tantra tedy nemá pravidla?

Nemá. Pravidla mají lidé. Tantrická masáž je asi tak široký pojem jako tanec. Jaká jsou pravidla tance? Že se hýbete do rytmu, tím to končí. Existují pravidla v rámci různých druhů tance. Valčík má nějaká pravidla a Bachata má pravidla jiná. Moje masáže jsou jako Bachata, jsou smyslné a osobní. Jedno z mých důležitých pravidel je, že se mě můžete dotýkat, to v některých jiných salonech nejde. Každý zákazník si ale musí vybrat, kam chce jít, podle toho, co vyhledává.

Jak vypadá váš běžný pracovní den?

Já mám většinou jednu masáž za den, protože své masáže dělám poměrně náročnou formou a své klientce chci dát maximum, chci se na ni plně soustředit a být tam s ní každý okamžik masáže. Nicméně hodně času a energie věnuji Instagramu, protože v téhle práci je komunikace s klientkami velmi důležitá. Získání jejich důvěry je v podstatě to nejnáročnější, samotná masáž je ta snazší část. 

To konkrétně obnáší vymýšlení obsahu na sítě, úpravu fotek, kreslení postů, stříhání videí, psaní článků, to všechno si dělám sám. Hodně času také trávím psaním si s klientkami, protože mají mnoho otázek, obav, a já jim rád vše vysvětlím. Zároveň si s nimi píšu také po masáži, abych viděl jak se jim daří a jaké z toho všeho mají pocity a dojmy. 

Co je na vaší práci nejhorší a co naopak nejlepší?

To nejlepší je zároveň tím nejhorším. Ženy. Zbožňuji jejich společnost, energii a spokojenost, kterou jim mohu pomocí masáže předat, ale zároveň je to v oblasti intimity ta nejnáročnější klientela. Je velmi těžké získat jejich důvěru, mají mnoho obav a bloků, které muži klienti nemívají. Než se klientka odhodlá ke mně zajít, někdy mě sleduje třeba půl roku a s každým postem, každou recenzí se trošku přibližuje tomu, aby se vůbec odhodlala napsat. Musí se to dělat poctivě a od srdce, jinak to nejde, ženy to vycítí.

Jak pomáháte klientkám se nestydět?

Většina žen se stydí a některé opravdu hodně. Ale všechno je o důvěře a to začíná už u mých postů a článků, pokračuje to konverzací. Je důležité mi aspoň naspat. Já to s klientkou proberu a uvidí, že se bude cítit mnohem lépe, už jen tím, jak spolu komunikujeme. Důležitý milník je potom domluvit si termín a přijít.

Jakmile žena přijde ke mně do salonu, už je v mé péči a všechno je v pořádku. Ať je jakkoliv stydlivá či nervózní, já se o všechno postarám. Před masáží si chvilku povídáme, abychom si na sebe zvykli, nejdůležitější jsou ale první doteky a to je většinou ten moment, kdy žena začne povolovat a odevzdávat se. Součástí tantrické masáže je totiž vědomý dotek, a tím já jsem schopný klientku uklidnit a co víc – probudit v ní různé emoce a provést ji krásným prožitkem.

Vědomý dotek je upřímný a intenzivní, nedá se obelhat a tělo klientky to pozná. Pomocí empatie vnímám, jak se cítí klientka, a tak tempo masáže přizpůsobuji tomu, aby jí to bylo příjemné a cítila se dobře. Všechny mé klientky se po masáži shodnou, že ta stydlivost a nervozita jsou naprosto zbytečné, ale je to přirozená reakce těla a já s tím počítám. 

Jak by měl člověk na masáž přijít připraven?

Já vždycky říkám: „Přijďte tak, jako byste šla na rande“. Není však praktické se příliš malovat. V salonu je samozřejmě sprcha, pokud někdo přijde po náročném dni z práce, nebo daleké cestě. Je fajn si vzít gumičku do vlasů, ale případně je máme k dispozici. Nic víc potřeba není.  

 Jak dlouho masáž trvá?

Minimum jsou dvě hodiny, nejlepší jsou ale tři. Někdo však chodí i na víc hodin. Lidé se mě někdy ptají, co tam tak dlouho budou dělat? Ale pořád je co dělat a věřte mi, že čas nebudete vůbec vnímat, budete jen prožívat. Nejedná se o klasickou masáž, kde jen tak pasivně ležíte a čekáte až bude konec.

Mám spíš problém masáž ukončit včas a i přesto mi klientky na konci masáže říkají, že by klidně zůstaly déle. Já se totiž neřídím striktně hodinkami, masáž musí přirozeně doběhnout. Proto jakýkoliv přesah masáže neúčtuji navíc a cena je daná předem.

A kolik tedy jedna masáž stojí?

Aktuální ceny jsou uvedené na webu. V tuto chvíli je to 3000 korun za 2 hodiny a každá půlhodina navíc stojí dalších 500 korun. 

Jak vypadá váše typická klientka?

Chodí ke mně klientky zhruba od 18 let do 50 let. Chodí různé ženy s různými příběhy, životními zkušenosti, různých profesí a vrstev společnosti. Všechny mé klientky však mají něco společného: jsou milé, příjemné, mají v sobě vášeň a touhu, kterou chtějí probudit. Někdy ta vášeň je velmi hluboko, zavřená za mnoha dveřmi, které se utvořily během života, ale je tam a společně ji najdeme. 

Jaká je hlavní motivace klienek vás navštívit?

Moje klientky očekávají intimitu a osobnější přístup. Některé ženy chodí jen ze zvědavosti, jiné jsou na nějaké cestě osobního rozvoje, která by měla obsahovat práci se sexualitou. Jiné mají problém přijmout své tělo po nějakých změnách, například po porodu, operacích, nebo po vztahu, kde muž ženu ponižoval. Chodí ženy, co chtějí pouze prozkoumat svoji sexualitu a experimentovat, nebo si zkusit dominantní tantrickou masáž. Chodí ženy, které žijí v dlouhodobých vztazích, kde o ně muž ztratil zájem a zároveň chodí ženy, které mají kolem sebe plno mužů, ale žádný jim nevyhovuje. Chodí také ženy, které mají problém důvěřovat mužům v intimitě. Obecně cokoliv, co se týká intimity a vztahů může být téma pro masáž. Ačkoliv masáž se nesnaží tato témata řešit konkrétně, spíš mění fundamentální pohled ženy na sebe, své tělo a intimitu. Jsou to změny v samotných základech. 

Jaký byl nejšílenější požadavek, který klientka měla?

Z mého pohledu je těžko něco šílené. Snažím se dát klientkám prostor se projevovat bez toho, aniž bych je nějak soudil či hodnotil. Snažím se otevřít jejich sexualitu, přijmout ji a oslavovat takovou, jaká je. Žádný požadavek není šílený, pokud je upřímný.

Jaká je vaše nejvtipnější pracovní příhoda?

S klientkami se často nasmějeme, ale většinou se neděje nic, co by se dalo označit za „vtipnou historku z natáčení“. Když přijdete na masáž, tak se od začátku do konce setkáte pouze se mnou, ale třeba jednou se stalo to, že klientka přijela na masáž dřív a nějak se dostala až ke dveřím salonu, zaklepala a otevřel jí úplně jiný muž, z čehož byla v šoku. Tou dobou jsem totiž připravoval místnost pro masáž a otevřel jí kolega, který také čekal klientku. Od té doby si mě vždy dobírá, zda jí otevře ten správný masér.

Jak byste argumentoval lidem, kteří vaši profesi zaměňují se sexuálními službami?

Není to privát ani escort. Ale běžnou součástí mých masáže je yoni masáž (masáž intimních partií), a tak je to spíš otázka interpretace. Nicméně ten zážitek je tak ojedinělý, že se s ním v běžné sexualitě a ani ve vztahu často nesetkáte. Nejde totiž o ten erotický prvek, jde tu o celkový prožitek, který může kompletně změnit váš pohled na sebe a sexualitu. Takže asi bych nutně neargumentoval proti, ale odkázal je na slova mých klientek z recenzí: „Každá žena by to měla zažít“.

Jak se vypořádáváte se stresovými situacemi?

Stres je v této práci velký a tím nemyslím při samotné masáži, ale spíš proto, že stále jde o podnikání. Vybudoval jsem si všechno sám, bylo to těžké, dal jsem tomu všechno a pořád se musím hodně ohánět, abych to celé udržel v chodu. Ale tuhle práci miluji a naplňuje mě.

Kde vás mohou čtenáři sledovat, potkat či kontaktovat? 

Nejlepší je, když mě sledujete na Instagramu. Můžete také navštívit mé webové stránky. Potkat mě můžete na různých striptýzových vystoupeních skupiny California Dreams. No a protože na svém oblečení nosím nášivky jake.stripper, tak mě můžete potkat i na ulici v Praze a nemusíte se mě bát pozdravit, oslovit či se na cokoliv zeptat.

Jaká je práce striptérky?

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *