Survivor level Vánoce: 7 tipů, jak přežít každou rodinnou sešlost

A je to tady, období rodinných setkání, obědů a večeří. A nemyslíme tím vaše nejbližší, které vídáte i přes rok, ale setkání, kde potkáte tetu ze třetího kolene nebo sestřici bratrance vašeho strejdy. Taky se vám jen při čtení těchto řádku sevřel žaludek? Nebojte, máme tipy, jak s grácií zvládnout jakkoukoliv letošní sešlost!

1. Kývat a smát se

Na všechny a na všechno. Nerozuměli jste, co křičí děda z místa u stolu, které je asi osm židlí od toho vašeho? Kývat a smát se. Nevíte, co říct na trapnou historku z puberty vašeho partnera, co vám vykládá jeho teta? Kývat a smát se. Přidáte si ještě ten jeden knedlík?! Kývat a smát se.

2. Detaily? Ale prosím vás!

Základ je si uvědomit, že nikoho váš život úplně do detailu nezajímá. Takže na otázku, kde to vlastně pracujete, stačí říct obor. Stejně většina osazenstva „ty moderní práce s Fejsbůkem nebo s hadrama” neuznává. Detailně rozhodně nemusíte rozebírat ani vaše vztahy, proč se poslední spolubydlící odstěhovala nebo kde jste sakra vzali na tu novou Vuittonku!

3. Kdo se moc ptá, moc se dozví

Stejně opatrní ale buďte i s pokládáním otázek. Často se totiž můžete dozvědět mnohem víc, než by vám bylo libo. Věřte, že nepotřebujete vědět, že někdo někoho podvádí, není doma šťastný, řeší finanční krizi nebo po večerech vsází na fotbal.

Pro jistotu si zopakujte pravidla small talku. Tady!

4. Mimika

Pozor na ní, ne nadarmo se říká, že někdo má něco napsané na čele. Udivený pohled, vykulené oči nebo pozvednuté obočí umí totiž velmi dobře prozradit, co si skutečně myslíte o tom, že si teta z Horní Dolní koupila už šestého psa nebo o novém, již třetím za poslední týden, přítelovi vaší 12tileté neteře.

5. Alkohol

Důstojné pozvednutí sklenice a dlouhý lok vás možná často zachrání před nevyžádanou agitací na základní lidská práva nebo rovnoprávnost. A v některých momentech je lepší se do debaty o právu ženy na potrat nebo o tom, jestli by váš kamarád měl mít právo vzít si svého přítele, radši nepouštět. (Určitě se k tomu ale klidně vraťte mimo rozjařené Vánoční mecheche!)

6. Deskovky do každé rodiny

Nechcete si se svou famílií radši vůbec povídat? Pohádky v telce a deskové hry to jistí! Určitě někdo z vás novou hru k Vánocům dostal, tak jí dejte příležitost zazářit a zachránit rodinnou pohodu. U deskovky si toho nemusíte moc říkat, a přesto mají všichni pocit, že strávili krásné dvě hodiny ve společnosti svých nejbližších.

7. Ožehavá témata

Až se vás zase bude babička ptát, kdy už si najdete kluka nebo strejda bude vtipkovat o tom, že jste se „nějak spravila”, zkuste je buď vtipně odpálkovat, nebo se usmát a mlčet. Myslete ale na to, že nikdo nemá právo se do vás navážet – ani vaše rodina. I v případě, že to přece mysleli ze srandy. Není. To. Vtipné.

*Článek je myšlený jako vtip, berte jej proto s nadhledem.*

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *