Do hladka. Co vás čeká, když se rozhodnete pro depilaci?

Neznáme otravnější činnost, než je holení, a proto když jsme ze všech stran slyšely samou chválu na depilaci, rozhodly jsme se ji vyzkoušet a zjistit si něco víc. Připravení na to, dát chloupkům sbohem?

Typy depilace:

Na začátek je dobré si vůbec říct, co to ta depilace je. Jedná se o metodu zbavení se chloupků kdekoliv na těle, a to včetně kořínků. Pokud tuto proceduru budete provádět pravidelně, chloupky přestanou růst úplně, nebo budou výrazně slabší.

Depilace se provádí buď pomocí cukrové pasty, nebo vosku. Říká se, že cukrová pasta je méně bolestivější, vosk zase důkladnější. Ideální je, když vám kosmetička nabídne kombinaci obojího podle ošetřovaných partií.

Kolik to stojí:

Záleží, kolik částí těla chcete chloupků zbavit. Ceny se pohybují okolo pár stovek, za celé tělo ale už dáte pár tisíc. Samotná brazilská depilace vás pak vyjde na necelou tisícovku. Některé salony nabízejí balíček více partií, což se rozhodně vyplatí.

Před depilací:

Před první depilací si budete muset chloupky nechat nejdřív pořádně narůst. Ideálně dva až čtyři týdny. Než na depilaci vyrazíte, pár dní před tím začněte používat peelingové pomůcky. Buď klasický peeling nebo rukavici. Kůži prokrvíte, a chloupky pak půjdou snáze ven.

Připravte se, že to bude bolet. Některé ženy mají chloupky tvrdší, některé jemnější, podle toho pak procedura bolí. Nechoďte proto do salonu v období před menstruací, to bývá tělo citlivější.

Anička: Kosmetičku jsem vybírala na doporučení a nejprve jsem k ní šla na kosmetiku. Hned jsme si sedly, takže při výběru depilace, to byla jasná volba. Ale jelikož jsem zvyklá holit se každý druhý den, takže neholit se měsíc byl pro mě opravdu očistec.

Klárka: Dala jsem na sílu internetu, přečetla si pár recenzí a vyrazila do studia Sweet Epil. Chtěla jsem to mít rychle za sebou a nečekat dlouho na termín, což mi studio nedaleko pražského Albertova umožnilo. Neholit se po dobu dvou týdnů je nepříjemný, co si budeme, ale přežít se to dá. Navíc za ten dokonalý výsledek to opravdu stojí. Když už jsme u ceny, za brazilskou epilaci jsem zaplatila 870 Kč.

Během:

Upřímně, pokud se rozhodnete pro depilaci celého těla, počítejte s tím, že budete zpocení až ve vlasech. Pokud vám někdo říká, že depilace nebolí, tak buď kecá, nebo na ní už byl několikrát, a tudíž ho trhání chloupků možná opravdu už tolik nebolí. Chloupky totiž po čase slábnou.

Pokud jste se ale celý život holili žiletkou, chloupky máte nejspíš pěkně tvrdé a pevné. Vytrhat je proto není žádná sranda. Obrňte se tedy trpělivostí a taky zahoďte stud. Kosmetička uvidí vaše tělo z tolika úhlů a takové blízkosti, že takhle byste možná ani sami sebe nepoznali. Nicméně je na to zvyklá, tak se nemusíte stresovat.

Anička: I když jsem šla na kompletku, nejvíc mě asi bolelo trhání chloupků kolem kotníků. Ležet na lehátku s roztaženýma nohama úplně nahá bylo hodně zvláštní, ale vlastně ne nepříjemné. Kosmetička byla zlatá a dokázala navodit maximálně příjemnou atmosféru, celou dobu jsme si povídaly. Trvalo to asi hodinu, byla jsem úplně vyřízená, zpocená a kdybych mohla, vykouřila bych u toho krabičku cigaret.

Klárka: Já jsem zvolila depilaci „pouze“ jedné partie, a to té nejintimnější. Ano, po vzoru mých oblíbených hrdinek seriálu Sex ve městě jsem odvážně šla rovnou na brazilku, která je mimochodem čím dál oblíbenější i u mužů! Stud i nepřirozenou pozici, kdy jednu nohu máte opřenou o zeď a druhou k ní kolmě skrčenou, přebila ta šílená bolest.

Zvolila jsem méně bolestivou metodu cukrové pasty, a tak mě celkem překvapilo, jak moc to celé bolelo. Nicméně to bylo velmi rychlé, brazilská depilace trvala něco okolo 30 minut, takže se to dá vydržet. Kosmetička byla moc milá a ohleduplná a v případě toho, že si chcete na chvíli „odpočinout“, ráda vám vyhoví. Naše sezení ukončila slovy: „Vidíte, tak jste to zvládla, a to některé ženy říkají, že je to větší bolest než u porodu.“ Au.

Po depilaci:

Pokožka je logicky po tomto zákroku velmi podrážděná, a tak se vyvarujte kontaktu s kosmetickými přípravky a umyjte se pouze vodou. Po dobu jednoho dne by také neměla být vystavovaná slunci. Pokud trpíte na zarůstání chloupků, nebojte se peelingu.

Anička: Koupila jsem si peelingovou rukavici a poctivě ve sprše tělo drhla. Nebylo to úplně příjemné, protože pokožka byla po depilaci poměrně citlivá. Díky tomu jsem ale neměla žádné problémy se zarůstajícími chloupky. Největším překvapením pro mě bylo, že mi pak začaly růst chloupky mnohem jeměnšjí.

Klárka: Po své první depilaci jsem vyrazila rovnou k moři a žádnou zvláštní péči jsem tělu nedávala. Výsledek mi upřímně vyrazil dech. Nejen, že tak dokonale se sami asi nikdy neoholíte, ale hlavně se rozlučte s otravnými pupínky, které se po holení často dělají. Výsledek byl dokonalý po dobu třech týdnů, neobjevilo se žádné podráždění a bylo to definitivně nejpohodlnější rozhodnutí, které jsem za poslední rok udělala.

Kdy vyrazit znovu:

Po depilaci vydrží hladká pokožka bez chloupků zhruba 4-6 týdnů. Po první návštěvě doporučujeme přijít za 3-4 týdny, aby byly odstraněny i chloupky, které se nacházely v jiné fázi růstu a tudíž nemohly být při první depilaci odstraněny. Další pravidelné návštěvy je pak vhodné opakovat jednou za 4-6 týdnů. Interval mezi dalšími depilacemi se následně prodlužuje a časem chloupky mizí úplně.

Za nás tuto metodu odstranění chloupků maximálně doporučujeme! Výsledek je bezchybný a dlouhodobý, jen se připravte na to, že to celkem bolí. Ale víte, co nám už jako malým říkaly babičky, pro krásu se přece musí trpět. Haha.

Doporučené články

1 komentář

  1. […] Do hladka. Co vás čeká, když se rozhodnete pro depilaci? […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *