10 věcí, které mi dělají radost: Marcel Procházka alias Marcell

Už jste slyšeli o Marcellovi? My jsme ho poprvé zaregistrovaly v O2 areně, kde předskakoval Benu Cristovao a bylo to skvělý! Co mu dělá tu největší radost?

Kromě toho, že je Marcell hudebník a zpěvák, věnuje se i hudební produkci a skládání písní pro ostatní interprety – například Lenny, Mirai, Adama Mišíka nebo Paulieho Garanda. Nyní představuje vlastní tvorbu. Před nedávnem mu vyšlo sólové album Hovory domů a na kontě má také několik nových videoklipů, například k singlům Přestávám chápat nebo Jablko/Skořice. Co ho teď nejvíc baví?

1. Mé nové album Hovory domů

Nahrál jsem ho s kámošema v Londýně, Berlíně a v Praze, a miluju ho. Pořád tak trochu nemůžu uvěřit, že se to celý podařilo, a já teď můžu držet desku v ruce. Jsem za to moc vděčnej.

2. Nový byt

Dlouho jsme na něj s mou ženou čekali, takže o to větší radost máme, že se to konečně povedlo. A pár let prosím nechci o stěhování ani slyšet.

3. Ustlaná postel

Je to taková malá věc, ale někde jsem četl, že je to první úkol, který může člověk hned na začátku dne úspěšně splnit. Snažím se to tak dělat a přijde mi to jako správnej start novýho dne. Jedna fajfka na “TO DO” listu, no neberte to!

4. Naplánovaný kalendář

Díky naplánovanému kalendáři mi nic neunikne. Je to ale upřímně něco, na čem se musím ještě učit pracovat a něco, co je pro mě tak trochu nové. Ale mám rád výzvy a na tuhle jsem obzvlášť zvědavej.

5. Úsměv

A může patřit komukoliv. Mé krásné manželce, kámošům, ale i lidem na ulici, které potkávám.

6. Dobré jídlo

Jsem velký milovník jídla, rád vařím a ještě raději ochutnávám. Všechny chutě, různé kuchyně světa. Akorát bych už z každé dovolené domů nemusel vozit tolik koření. Tuším, že ho nemám šanci spotřebovat ani za tři životy.

7. Černý čaj s mlékem

Je to věc, kterou jsem si přivezl z Anglie, kde jsme se ženou žili. Vzhledem k tomu, že se moc netopí ani u nás, třeba to ocení i čtenáři tady. V Londýně byla totiž kosa jako blázen (v podstatě celoročně) a čaj bodnul vždycky. Teď to praktikuju i tady a můžu jen doporučit.

8. Chata uprostřed lesa

Už se moc těším, až s manželkou zase na nějakou vyrazíme. Letos to bylo s vydáváním desky náročné a za celý rok jsme na sebe s Lindou měli málo času. Tohle je ale moje předsevzetí na příští rok – udělat si čas na sebe, na nás.

9. Hra na klavír a kytaru

Dva moje nejoblíbenější hudební nástroje. Je to můj vlastní časoprostor, při kterým na chvilku vypínám okolní svět.

10. Dárky

Hrozně rád dávám někomu dárky, a zvlášť pak, když se trefím a udělám tím někomu fakt radost. O těchto Vánocích se to povedlo.

Klára Dedková

Od malička jsem si přála pracovat v módním časopise, ale když se můj sen splnil, zjistila jsem, že chci ještě něco víc – sedět v kavárně a pracovat na něčem vlastním. Miluju všechny ty holčičí věci, jako jsou kabelky, rtěnky nebo podpatky, ale dokážu ocenit také klasickou hudbu, kvalitní filmy, víno, architekturu nebo svíčkovou od babičky. Jsem posedlá parfémy, svíčkami a vším, co voní. Mužů nevyjímaje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *