Novoroční očista. V čem si udělat pořádek, aby vám bylo dobře?

Na velký úklid není ten správný čas nikdy, přitom je nám v pořádku tak dobře! Ale není čas na výmluvy, je nový rok a taky ideální čas vrhnout se na úklid všeho, co už dobrých pár měsíců odkládáte. Co všechno si protřídit?

Předplatné

Začínáme netradičně, ale opravdu doporučujeme si jednou za čas projít svoje předplatné. Dost možná si totiž už pár let zbytečně platíte Adobe, i když si maximálně upravíte storýčko v Canvě. Nebo předplácíte podcast, který jste slyšeli naposledy v létě. A možná jste od poslední dovolené zapomněli zrušit cestovní pojištění vázané na kreditní kartu.

Skříň & botník

To je klišé, ale občas je skříň i botník opravdu potřeba protřídit. Nejlépe z ní všechno vyndat a pomalu skládat na hromádky zpátky do skříně – pro kamarádky – do koše. Jen tak (když máte na posteli velkou kupu oblečení, která potřebuje protřídit) od toho totiž neodejdete v půlce. #Protip

Lednice

Tu doufáme vymýváte pravidelně! Přesto se zkuste podívat jestli vám tam ve dveřích náhodou nestojí flaška vína, kterou už rozhodně není radno otvírat, horčice z roku 2017 nebo jedinkrát otevřený džem, který pod víčkem už skrývá vlastní vesmír a dost možná z té lednice za chvíli sám odejde. Nezapomeňte nakouknout i do mrazáku!

Pěněženka

Otvíráte ji zpravidla jen kvůli občasnému ukázání občanky, když vám ve večerce nevěří věk? Tak proč tam je schovaný parkovací lístek z ledna minulého roku, náhodná účtenka, věrnostní kartička do Uga nebo Starbucksu, kterou už dávno máte v telefonu?

Kosmetika

Ano, i kosmetika má spotřební dobu, bohužel. Projděte si proto svoje krémy, šampony a dekorativku. Dost možná tam totiž najdete první paletku stínů, kterou jste dostali k 18. narozeninám (a to už bohužel nějaký pátek bude), make-up, který vám seděl jen po 14tidenní dovolené u moře nebo krém, který jste dostali ve Vánočním balíčku (a ne nemyslíme v roce 2022).

Following

Nezapomínejte ani na očistu digitální: vyhraďte si čas třeba při cestě vlakem nebo autobusem a pozorně si projeďte, s kým se přátelíte nebo koho sledujete na sociálních sítích. Opravdu potřebujete sledovat každodenní program kamaráda z gymplu, kterého jste dobrých osm let neviděli? A mít v přátelích nejlepšího kamaráda vašeho ex? Asi zbytečné, že…

Fotky

A když už budete u toho mazání, zabruste taky do galerie v mobilu. Zážitky jsou fajn, určitě ale nepotřebujete uchovávat screenshoty vlakových spojení, starých konverzací (i když..?) nebo 17 identických selfieček.

Auto

A pokud jste pravidelným řidičem, upřete pozornost i do auta. My totiž víme, že tam máte rok nevyčištěné koberečky, desítky lístků od parkování, nedopitou vodu, kelímek od kafe a z kufru se pomalu ale jistě stává malé skladiště!

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *