Diskuze o umění. Hotel Andaz otevírá Art Institut – sérii přednášek s Olgou Trčkovou

V kreativním a inspirativním prostředí luxusního lifestylového hotelu Andaz Prague vzniklo unikátní partnerství. Vznikl Andaz Art Institut, který zaštítila a připravila přední česká i evropská galeristka Olga Trčková – majitelka jedné z nejlepších českých galerií. Těšit se můžete na cyklus přednášek. Co se během nich dozvíte?

Hotel Andaz Prague představuje originální počin, a to unikátní vzdělávací cyklus neformálních diskusí o investicích do umění a sběratelské vášni zaměřené na umělecká díla. Cílem a záměrem je odhalit a přiblížit zákonitosti světa umění.

Co vás čeká? Zjistíte, jak se v umění orientovat a jaké jsou nejžhavější trendy z Berlína a Londýna, odkud galeristka Olga Trčková dováží do Prahy umělce, které exkluzivně zastupuje. Dozvíte se také, jak správně při nákupu uměleckých děl postupovat, abyste nenaletěli.

Na návštěvu k umělcům

Cyklus přednášek Andaz Art Institut bude doplněn řadou bonusů. Třeba budete mít možnost navštívit ateliéry významných umělců, a během každého setkání se seznámíte s jedním z umělců mladé generace. Přednášky sice nenavazují, ale jako ucelený soubor vám poskytnou komplexní vhled do světa umění a sběratelství. Proto je samozřejmě ideální absolvovat celý cyklus. 

Projekt může všechny začínající sběratele uměleckých předmětů provést světem současného umění, a stát se pro ně zasvěceným a neformálním vodítkem. Není zapotřebí žádných předchozích znalostí, cyklus je určen pro úplné začátečníky. Odhaluje tajemství úspěšných sběratelů, s kterými autorka projektu pracuje, a jejich motivaci.

Co se na přednáškách dozvíte?

  • Jak začít budovat vlastní pozoruhodnou – nebo dokonce výjimečnou – sbírku umění.
  • Jak rozpoznat talentovaného umělce.
  • Jak si zajistit přístup k těm nejžádanějším pracím.

Olga Trčková vám představí globální výtvarnou scénu a na základě svých osobních zkušeností popíše strasti i slasti spojené se sbírání umění. A provede vás těmi nejzajímavějšími sbírkami, na kterých aktuálně pracuje.

Díky trefným postřehům z praxe a konkrétním radám je tento kurz nepostradatelným pomocníkem pro všechny milovníky současného umění, kteří uvažují o založení sbírky třeba pro své děti.

Andaz Art Institute otevírá své brány první přednáškou už 20. února.

Anna Basiková

Hodně čtu, nepiju kafe, miluju cestování, řezaný kytky, podzim a dlouhý procházky po lese. Učím se švédsky a taky znakovku. Napsala jsem knížku, píšu články a taky dělám v PR a trochu v marketingu. Nikdy mě nenapadlo založit vlastní časopis, ale díky bohu se to stalo. Přeju si, aby vás to tu bavilo.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *