Pegging, ASMR a zdravé vztahy: Jaké trendy v sexu přinese rok 2023?

Rok 2022 patřil smyslovému sexu, sexuálním hračkám (zvláště těm na každodenní nošení) a novým způsobům, jak si užít anální sex. Jaké trendy přinese v této oblasti rok 2023? Odpovídá Megwyn White, certifikovaná klinická sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání ve společnosti Satisfyer.

1. Sex a duševní zdraví

Konečně jsme začali víc mluvit o významu sexu a jeho dopadu na duševní zdraví. Nárůst sexuálních znalostí je doprovázen i technologickým pokrokem, který nám pomáhá náš sexuální život neustále zlepšovat.

I v tomto roce se budeme hodně bavit o tom, jakou roli sexuální zdraví v našich životech hraje a budeme díky tomu v oblasti sexu stále sofistikovanější a kreativnější. To může navíc i přispět k omezení sexuálních dysfunkcí! Takže do programu zařaďte meditaci, péči o sebe, zdravé vztahy (!) a poznávání svého těla!

2. Fenomén ASMR

ASMR je zkratka pro Autonomous Sensory Meridian Response a popisuje zážitek v reakci na specifické zejména zvukové podněty: může jít o šeptání až po pohyby rukou po nejrůznějších materiálech. ASMR se čím dál víc spojuje se sexuálním potěšením díky podcastům, erotickému audiu a řízené meditaci.

Zvuky ale hrály v sexu důležitou roli vždy: sdělují touhu, rozkoš a rytmickou zpětnou vazbu. Proto může být ASMR dobrou inspirací pro předehru nebo naopak může posílit uvolnění a zvýšit propojení páru v okamžicích po sexu.

Co si o mluvení a zvucích při sexu myslí naši čtenáři a čtenářky?

Text vznikla ve spolupráci se Satisfyer

3. čím víc, tím líp: polyamorní vztahy

V roce 2022 podle průzkumu společnosti Yougov 1 ve Spojených státech 43 % mileniálů (narozených v letech 1981 až 1993) uvedlo, že jejich ideální vztah by byl polyamorní, přesto jsou takové vztahy stále
považovány za okrajové.

Megwyn White ale zdůrazňuje, že tyto typy vztahů se doporučují pouze tehdy, je-li jádrem vztahu vysoká míra upřímnosti a respektu a vyžadují otevřenost ohledně jakýchkoli obav, které může kdokoli ve vztahu mít! Pomoct může i spolupráce se sexuálním terapeutem nebo koučem.

4. Obrácený anální sex : pegging

Pegging označuje anální penetraci pomocí vibrátoru (strap onu), který je obvykle připevněn k pasu. Často probíhá mezi ženou a mužem, přičemž žena je v pozici penetrujícího. Někdy se označuje jako „obrácený anální sex“ a představuje změnu v mocenském poměru pro ženy, které často hrají roli přijímajícího. Pegging tedy nabízí ženám možnost zažít vzrušující výměnu rolí.

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *