V Zákulisí se stylistkou Lenkou Kermes: Stylista nemá být vidět. Za měsíc si může vydělat víc než 200 tisíc

Populární módní stylistka Lenka Kermes dlouhé roky pracovala jako módní ředitelka časopisu ELLE, založila platformu Ffaasshhiioonn a s šatníkem pomáhá nejen celebritám, ale pomůže klidně i vám. O čem se rozpovídala pro náš nový podcast?

Jaké to je nosit u sebe oblečení a šperky za milióny?

Je standard, že celebrity mají stylisty? Nebo se většina lidí obléká sama? A nese za módní faux-pas odpovědnost stylista?

Jak důležité jsou známosti v módní branži? Nejsou důležitější než to, co vlastně člověk umí?

Má Lenka pocit, že lokální tvůrci kopírují velké značky? Jak vidí budoucnost pražského fashion weeku? A jak to chodí na světových týdnech módy?

S módou se pojí i tematika drog. Co si o tom Lenka myslí? Nejde to bez nich?

Lenka Kermes

To všechno se dozvíte v první epizodě našeho podcastu V Zákulisí, kam pozvání přijala právě stylistka Lenka Kermes.

Lenka téměř 20 let pracovala jako stylistka v magazínu ELLE, nyní je na volné noze a pracuje například pro Esquire, Harpers Bazaar, Cosmopolitan nebo magazín Dolce Vita. Do toho se věnuje i osobnímu stylingu a obléká celebrity.

V roce 2020 taky založila vlastní módní platformu Ffaasshhiioonn, kde se soustředí na tvorbu vlastních módních i beauty editoriálů. Spolupracuje se jmény jako je Benedikt Renč, Hristina Georgievska nebo Filip Hlad a v editoriálech jste mohli vidět například topmodelku Michaelu Kociánovou, herečku Hanu Vagnerovou, tenistku Karolínu Plíškovou nebo modela a influencera Petra Havránka a spoustu dalších.

Na platformě najdete i spoustu rozhovorů s lidmi z módní branže, stejně jako novinky ze světa módy, přehlídek a trendů. Dle vlastních slov se snaží tvořit místo, pro všechny, kteří módu milují tak jako ona.

Celý podcast (hlavní + drbací část) si můžete poslechnout jak na Apple Podcast a Spotify, tak na Youtube a Hero Hero.

O své tipy na to, jak se stát stylist(k)ou se Lenka Kermes podělila v bonusové epizodě, kterou najdete pouze na Hero Hero.

Doporučené články

2 komentář

  1. […] Jak to vypadá na focení pro módní časopis a proč se u toho musí točit i backstage? Marek v podcastu kromě popisu prostředí vysvětluje i důležitost jednotlivých profesí a jmenuje ty, kteří patří v Česku k největším profesionálům, například i stylistku Lenku Kermes, se kterou si podcast můžete pustit tady. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *