Tip na výstavu: Mirrors v divadle Pod Palmovkou

Už pouze do 17. února máte možnost zhlédnout fotografickou výstavu českého herce a fotografa Adama Vaculy s názvem Mirrors v divadle Pod Palmovkou, která za nás rozhodně stojí za to!

Dílo Adama Vaculy dává nahlédnout v první řadě do tváří a příběhů lidských bytostí v momentech, kdy jejich přirozenost nebývá zahalena do přiřazených rolí. Výsledná série je poté až poetickou zpovědí beze slov, kde skrze analogový film autor vypráví přítomné momenty a emoce těch, jejichž tvář není už jen osobním vlastnictvím, nýbrž formou společenského poslání.

Focením ke zdravému rozumu

„Fotím jako deník a často fotky nechávám bez úprav. Fotografováním si snažím zachovat zdravý rozum a svým způsobem tím bojuji proti všednosti každodenního života, když nestojím před kamerou, nejsem účastníkem, jen pozorovatelem lidských stavů tak, jak opravdu vypadají. Fotografuji své přátele, lidi, kteří jsou mi blízcí, lidi, kteří mě fascinují, věci kolem mě. V Divadle pod Palmovkou působím čtvrtou sezónu, a tak mně napadlo se s diváky podělit o fotografie svých kolegů, jak je vidím já a uspořádat prodejní výstavu,“ vyzdvihuje hlavní téma výstavy Adam Vacula, který pořizuje své fotografie na klasický kinofilm.

Mezi herci na fotografiích najdete například Rosalii MalinskouGabriellu FarrNatašu BednářovouTerezu DočkalovouTomáše DianiškuAnnu Kameníkovou a Jakuba Albrechta.

Moment překvapení

„Jednou z nejzajímavějších věcí při analogovém způsobu focení je pro mě překvapení, které mám při vyvolávání filmů. Vedle herecké profese je to pro mě skvělý způsob, jak reagovat na věci kolem mě a zároveň se učit. Focení pak vnímám jako jediný nástroj, jak zastavit čas a je to vždy velká čest, když se mi podaří udělat dobrou fotografii kohokoliv.

Herce Adama Vaculu mohou diváci v Divadle pod Palmovkou vidět hned v několika inscenacích: Laskavé bohyně, Pusťte Donnu k maturitě!, Bezruký Frantík294 statečných, romeo&julie202, Encyklopedie akčního filmu nebo Zkrocení zlé ženy. Kromě skvělých divadelních rolí je Adam také seriálovým a filmovým hercem. Objevuje se například v jedné z hlavních rolí nového seriálu Zlatá Labuť v produkci TV Nova, o které si již brzy budete moct přečíst u nás na webu.

Prodejní výstava ve foyer divadla potrvá do 17. února. Můžete ji zhlédnout když přijdete na představení Divadla pod Palmovkou, třeba právě na to, ve kterém hraje Adam Vacula.

Klára Dedková

Od malička jsem si přála pracovat v módním časopise, ale když se můj sen splnil, zjistila jsem, že chci ještě něco víc – sedět v kavárně a pracovat na něčem vlastním. Miluju všechny ty holčičí věci, jako jsou kabelky, rtěnky nebo podpatky, ale dokážu ocenit také klasickou hudbu, kvalitní filmy, víno, architekturu nebo svíčkovou od babičky. Jsem posedlá parfémy, svíčkami a vším, co voní. Mužů nevyjímaje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *