Barbora z Fashion In My Soul: Nemám ráda slovo influencer. Zásnuby na Maledivách jsem nečekala

Jedna z profesně nejstarších českých módních blogerek, Barbora Ondráčková, v rozhovoru vzpomíná na svoje začátky, odkrývá zákulisí tvorby vizuálně dokonalého contentu i snových zásnub na Maledivách a plánované svatby.

Barbora Ondráčková (24) začala s blogováním už v roce 2011, je ale jedna z mála, která se tvořením contentu živí dodnes. Skrze svůj blog Voguehaus a Instagram sdílí primárně svoje outfity a zážitky z cestování. V roce 2016 ji český Forbes zařadil mezi top 77 nejvlivnějších lidí na sociálních médiích, rok poté dokonce mezi top 13.

S módním blogováním jsi začala v Česku jako jedna z prvních, jak na tyhle začátky vzpomínáš?

Pro mě byl blog vždycky srdeční záležitostí a koníčkem. Vzpomínám na svoje začátky ráda, protože bez nich se nemohla zlepšovat. I když musím přiznat, že focení pro mě bylo občas dost náročné – doma jsem totiž byla jen od pátku večer do neděle odpoledne, jelikož jsem přes týden bydlela na internátě v Německu, a právě v tomto časovém okně jsem připravovala a fotila outfity na celý týden.

Kdo další z této éry vydržel takhle dlouho?

Bohužel nevím o nikom, kdo by měl svůj blog tak dlouho jako já…

Řekla bys, že jsi českou influencerkou? A sledují tě nejvíc Češky?

V Česku jsem se narodila, vyrůstala, mám zde rodinu a byt, takže já sama sebe za Češku považuji na 100 %! Avšak slovo influencer moc ráda nemám. Svůj profil beru jako inspiraci dalším… Poměr českých a zahraničních sledujících je na každé platformě trochu jiný. Na blogu je více českých (a slovenských) čtenářů, na Instagramu a Tiktoku je to promíchanější.

Jsi víc fashion nebo travel influencerka?

Baví mě jak móda, tak cestování, a taky propojení obojího. Řekla bych, že to mám tak půl na půl…

Co je náplní tvé práce?

Každý můj den je jiný. Samozřejmě největší náplní mé práce je tvorba a úprava contentu. Dost času mi ale zabere i příprava, plánování contentu i cest, e-maily, schůzky, účetnictví, hledání nových lokací, sbírání inspirace, komunikace s publikem a samozřejmě samotné cestování.

Jak dlouho ti trvá vyfotit fotku, kterou přidáš na Instagram?

V roce 2021 jsem se přeorientovala spíš na videa. Nedokážu říct, jaký je průměrný čas, který nad nimi strávím. Někdy máme video natočené do 15 minut, někdy to trvá tři hodiny. Úprava mi někdy zabere pět minut, někdy nad editováním sedím dvě hodiny. Obecně bych ale řekla, že mi celé video včetně příprav, natáčení a úprav zabere tak hodinu.

To vše máš na starost sama, nebo máš tým?

Většinou si vystačíme ve dvou, ve výjimečných případech potřebuji i dalšího pomocníka.

Dříve tě lidé podezírali z toho, že si do fotek photoshopuješ Eiffelovku a tak podobně. Jak to je, upravuješ si fotky?

Myslím, že si stačí vygooglit hotel, ve kterém bydlím, a musí být jasné, že se o photoshop nejedná. Ale samozřejmě, videa jsou upravená – především ta, kde jsem rozdvojená (smích)!

Kolik zemí jsi navštívila v roce 2022?

Německo, Maďarsko, Švýcarsko, Francii, Itálii, Španělsko, Rakousko, Maledivy a Nizozemí.

Jaký byl nejluxusnější výlet, na který si vzpomeneš?

Určitě to byla návštěva rezortů Soneva Jani a Soneva Fushi na Maledivách, kde jsme v rámci své vodní vily měli i klouzačku!

Existuje vůbec ještě místo, kam by ses chtěla podívat, ale zatím se ti to nepovedlo?

Na svém bucketlistu toho mám ještě hodně! Ráda bych viděla polární záři, a to konkrétně ve finském Laplandu. Chtěla bych se podívat do Francouzské Polynesie a také mě láká prozkoumat více Itálii (Sardínii, Portofino nebo například Capri).

Jak tvou práci ovlivnil Covid?

Samozřejmě byla doba covidu těžší i pro mě. Content se vytvářel opravdu těžko a také jsem měla výrazně menší příjem: víceméně tři měsíce jsem byla úplně bez příjmu, další čtyři měsíce s příjmem polovičním nebo třetinovým.

Na Instagramu ukazuješ krásné designové kousky. Je pro tebe důležité nosit značkové oblečení?

Samotné oblečení pro mě nutnost není. Ráda nakupuji v Zaře a takové kousky pak jen doplním dražšími doplňky. Je pravda, že pro ty mám slabost.

Které značky máš ráda?

Ráda nosím světové i lokální. Ze světa mám ráda Zimmerman, Chanel a Dior, z těch lokální pak věci z dílny Anna Rekua nebo od dua Poner.

Kolik máš značkových kabelek? A která je nejdražší?

Myslím, že něco přes 30. Přesné číslo bohužel nevím. Staré kousky, které mi doma jen leží, se snažím prodat, a udělat si tak místo pro kabelky nové. Myslím, že můj nejdražší kousek je limitovaná černá kabelka Chanel, která je celá pošitá perlami.

Na podzim tě přítel pořádal o ruku. Jak probíhaly zásnuby na Maledivách?

O zásnubách jsem nevěděla. Ráno jsme se šli projít pro pláži, kde na mě čekalo krásné srdce s růžemi, šampaňské a také krásný prstýnek. Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek!

Jaký prsten jsi dostala? Vybrala sis ho sama?

Dostala jsem krásný Serpenti od Bulgari. Není to asi typický zásnubní prstýnek, ale ani náš vztah není úplně typický. Navíc si cením i toho, že se prsten dá i trochu roztáhnout, takže mi (snad) bude sedět celý život! Sama jsem si ho nevybírala.

Kdy a kde plánujete svatbu? Máš svatební koordinátorku?

Svatbu budeme mít koncem léta 2023 v Německu. Služby koordinátorky využijeme. Z vlastních zkušeností vím, kolik práce, organizace a plánů B svatební den potřebuje. Proto bych ráda tuto práci přenechala někomu jinému, abych si svůj den opravdu užila!

Budou na tvé svatbě novináři?

Určitě nebudou. Svatba je to pro mě dost intimní záležitost, kterou bych chtěla oslavit jen se svými nejbližšími.

Asi nám neprozradíš jaké, ale už máš vybrané šaty? Podle čeho si je vybírala? A kolik jich budeš mít?

Svatební šaty mám již vybrané. Šít mi je bude italská značka Atelier Eme, od které budu mít šaty jak na „civil wedding” (tedy oddání na úřadě), tak i přímo svatební šaty a také kratší šaty na večerní party. Vybírala jsem hlavně podle toho, v čem jsem se cítila dobře, a zvolila jsem opravdu jednoduché, nadčasové šaty, které budou pořád (alespoň tedy doufám) in.

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *