10 věcí, které mi dělají radost: Karolina Beranova

Dnes vychází nový singl Emma písničkářky Karoliny Beranove. Píseň reflektuje myšlenky Karolinina mladšího já a povznáší se nad tehdejší obsesivní touhu po lásce. Co dělá talentované začínající muzikantce radost?

Procítěná angličtina, zvukomalebná čestina, křehkost a sebejistota. „Píseň Emma jsem napsala pro mou dobrou kamarádku, a pro své mladší já, které dychtivě prahlo po lásce, nevědouce, že nejdříve musí poznat lásku samo k sobě,” říká Karolina Beranova o svém novém singlu.

V dubnu minulého roku vydala písničkářka své první EP s názvem Please Be Gentle. K písni Reaching, natočila také černobílý klip, píseň Worms se dostala do playlistu NEON a Equal CZ/SK či Equal Global. V listopadu 2022 společně s videoklipem vydala singl Independent Road, který pokřtila v Kampusu Hybernská.

Co dělá Karolině v posledních dnech kromě dalšího releasu radost?

1. Slunce. Letošní únor jsem strávila v Portugalsku. Zimní měsíc v teple na slunci mě nabíjí pozitivní energií.

2. Procházky. Každý den se chodím ztratit, brouzdám ulicemi, pozoruji, hledám kavárnu na slunci a po paměti se pak vracím. 

3. Přátelé, rodina, lidé na stejné vlně. Opravdová propojení dvou. 

4. Jóga, dýchání, meditace.

5. Hudba. Skládání, psaní textů, produkce, zhudebňování s kapelou. To mi dělá velkou radost, je to jedna z mých oblíbených činností. 

6. Field recording. Nahrávání a nalézání zvuků a jejich případná modifikace.

7. Odraz světla. Ve vodě, na sklenici, v oknech…

8. Poznávání nových kultur, lidí, nové vnímání světa. Všemožné různé perspektivy.

9. Čistý vzduch, svěžest, domov.

10. Svoboda. Nespoutanost, možnosti, nevšednost a flexibilní rutina.

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *