V práci s fitness právničkou Andreou Voříškovou: Mám pevně daný režim, jinak bych nestíhala

Andrea Voříšková (dříve Pavelcová) je právnička, která ráda cvičí a zajímá se o zdravý životní styl. A to tak moc, že založila super úspěšný projekt FITFAB Strong, akademii zdravého stravování FitNut a Brainee akademii, která se zaměřuje na duševní zdraví a osobní rozvoj. Jak to všechno stíhá ukočírovat a kdy odpočívá?

Jak vypadá váš běžný pracovní den?

Vstávám dost pozdě, ale tak, abych v devět ráno usedla k počítači nebo byla na schůzce. Dopoledne většinou pracuji na svých projektech FITFAB Strong, FitNut akademie a Brainee akademie a odpoledne docházím do advokátní kanceláře eLegal, kde se starám o své klienty. Večer chodím sportovat, tančit nebo jdu pěšky z práce a před spaním si ráda čtu nebo tvořím obsah na své sociální sítě. 

Jak dokážete skloubit dvě zcela odlišné profese? Časově, mentálně i fyzicky.

Mentálně naprosto skvěle. U každé z mých profesí si odpočinu od té druhé. Advokacie je čistě sezení za počítačem a analytická práce, zatímco moje fitness a mindful projekty spíše akční a tvůrčí činnost. Časově už je to samozřejmě horší, ale mám takový trik, že vlastním dva počítače a na jednom dělám výhradně advokacii a na tom druhém všechno ostatní. Dost si také plánuju dopředu celý týden a díky tomu mám dost pevný režim, který je pak snadné dodržovat.

Máte nějaká pravidla, jak to všechno stihnout? Například striktně rozdělený čas na určité činnosti, jasný plán priorit a podobně.  

Každý den mám rozsekaný na hodiny, ve kterých mám jasně dáno, čemu se budu věnovat. Naučila jsem se dát do tohoto plánu také rezervy, díky čemuž pak nestresuju, když to nejde na minuty. A samozřejmě mám pod sebou tým lidí, na které deleguju spoustu činností. 

Co je na takovém režimu nejtěžší a co naopak nejlepší?

Nejtěžší je určitě boj o pozornost. Chci být dobrá ve všem a zároveň dělat všechno, ale musím pozornost krájet do více profesí. Nejlepší je naopak ta rozmanitost a možnost využívat zkušenosti z tolika oborů mezi sebou.

Čemu se v rámci práva konkrétně věnujete?

Dělám hlavně reklamní právo, e-commerce a oblast zdravotnictví a potravinářství. V advokátce tak sepisuji smlouvy, kontroluji kampaně, řeším spory a radím klientům s čímkoliv dalším, co je zrovna trápí. 

Jak dokážete čerpat z právničiny ve fitness a naopak ze sportu v advokacii? 

Právní znalosti se vám hodí téměř při čemkoliv. Jste pečliví, rozvážní a dokážete identifikovat různá rizika. Na té druhé straně je to zajímavější, protože ze svého podnikání mohu čerpat praktické znalosti právě pro své klienty. Dost mě na mých projektech baví marketing, takže pak mohu být svým klientům v oblasti marketingu právníkem s přesahem do praxe. 

Pravidelně se svým týmem pořádáte nejrůznější fitness a jógové víkendy, sportovní dny či akce pro firmy a přednášíte o tom, jak kriticky přemýšlet nad zdravým životním stylem. Stíháte v tom zápřahu mít čas i sama na sebe?

To víte, že jo. Těžko se tomu věří, ale pro mě je relaxem i pořádání víkendů. Máme to už tak dobře najeté, že to pro nás je taková dovolená. Baví mě být s lidmi, kteří s námi cvičí, a je mi tak komfortní předcvičovat lekci, že je mi jedno, zda ten víkend organizuju, nebo bych jela na nějaký cizí jako účastník. 

S holkami z FitFab Strong

Považujete se za workoholika?

Myslela jsem si, že jo, ale zjistila jsem, že jsem spíš hrozně líný člověk. Mám ráda svůj klid a pohodu a poslední tři roky své intenzivní práce vnímám spíš jako nutné kroky k tomu, abych si po třicítce mohla trochu vydechnout a dělat už jen minimum. (smích)

Jak vůbec vznikl projekt FITFAB Strong

Nějaký čtenář mého (nyní již neaktivního) blogu se mě zeptal, zda bych mu nedoporučila nějaká dobrá cvičící videa v češtině. Žádná mě ale neoslovila tak, abych je mohla doporučit, a tak jsem si vytvořila vlastní fitness program podle svých představ. 

Četla jsem, že jste projekt založila v době, kdy se vám blížily státnice. Nechtěla jste počkat na klidnější období?

Já jsem to vymyslela, když se mi blížily státnice na právech – klasická prokrastinace. Ale samotný projekt – natáčení – jsem realizovala až po státnicích. To by jinak nešlo. 

Jak dlouho trvalo, než se projektu začalo dařit? A kdy se vám začala vracet počáteční investice?

Bylo to až zhruba po roce nebo roce a půl. Investice byla v nižších stovkách tisíc. 

Je něco, co byste dnes v rámci projektu udělala jinak? 

To víte, že bych to dneska asi dělala jinak. Ale zároveň bych nic v minulosti neměnila. Začátky podnikání jsou takové dobrodružství, vzpomínám si na tu radost z každého e-mailu nebo komentáře na YouTube a taky samozřejmě na spousty nadělaných chyb. 

Vedle cvičení jste založila také FitNut akademii, v rámci které odborníci radí se správnou životosprávou a cvičením a také Brainee akademii, online kurz zaměřený na péči o duševní zdraví a osobní rozvoj. Jaká je vaše role v těchto projektech?

Jsem zakladatelem, který dal dohromady celý studijní program a jednotlivé odborníky. V obou akademiích jsem zároveň i lektorem, ale spíše těch doplňkových a bonusových lekcí. Samotný odborný obsah týkající se výživy, fitness, duševního zdraví a osobního rozvoje jsem nechala profíkům, kteří se jednotlivým tématům již léta v praxi věnují a mají příslušné vzdělání.  

Říkáte, o sobě že jste nebyla vždycky fit & fabulous. Trvalo vám dlouho zjistit, že se nemusíte trápit dietami, urputným cvičením a přehnaným sledováním se. Jak se vám podařilo docílit rovnováhy?

Byl to zhruba rok, dva. Určitě nic dramatického, ale chyběly mi zkrátka znalosti o základních principech výživy a praktickém dopadu na tělo. Mimo jiné právě proto vznikla FitNut akademie, která má lidem tyhle dva roky ušetřit. 

Jak taková rovnováha ve vašem podání vypadá?

Pro zkrácení používám ráda větu, že jsem ten sportovec, co si o víkendech skočí na burger a pivo. Popravdě je to ale hlavně pestrá strava bez jakýchkoliv restrikcí založená na základních principech zdravého stravování, dostatek rozmanitého pohybu a regenerace a samozřejmě i péče o duševní zdraví. 

Co plánujete se všemi svými projekty do budoucna?

Pomáhat jimi nadále ukazovat lidem cestu, jak mohou mít zdravější a spokojenější život. Myslím, že v Česku a na Slovensku máme ještě dost mezer ve vzdělávání v oblasti hubnutí, stravování a cvičení nebo v péči o svou psychiku. Ráda bych také, aby péče o fyzické i duševní zdraví bylo tématem ve firmách a pečovalo se více o zaměstnance. Proto je pro mě prioritou dostávat FitNut a Brainee akademii do společností, kde se naše studium nabízí jako firemní benefit. 

Anna Basiková

Hodně čtu, nepiju kafe, miluju cestování, řezaný kytky, podzim a dlouhý procházky po lese. Učím se švédsky a taky znakovku. Napsala jsem knížku, píšu články a taky dělám v PR a trochu v marketingu. Nikdy mě nenapadlo založit vlastní časopis, ale díky bohu se to stalo. Přeju si, aby vás to tu bavilo.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *