Zákulisní menu vol. 10: Nová bistra v Praze a pomocníci na jarní úklid

Jaro klepe na dveře, a tak je na čase obměnit naše sezónní menu! Tak co všechno si objednáte?

Bára Karpíšková otevírá Bjukitchen

Bistro populární food blogerky a autorky kuchařek Báry Karpíškové alias Bjukitchen najdete v centru Prahy v Jungmannově ulici. Nabízejí tu snídaně, lehké obědy a může být i místem na odpolední kávu a sladkost.  K snídaním servírují například obilné kaše, sladké i slané granoly, ale i vaječné pokrmy a k obědu připravuje několik druhů slaných kaší či saláty, které zasytí. Hosté si s sebou mohou odnést zabalené granoly nebo saláty.

Šodó bistro

O tomto roztomilém dejvickém bistru už jste asi slyšeli. Pokud jen slyšeli, tak nechte všeho, co právě teď děláte, a utíkejte ho navštívit! Jasně, berte to s nadsázkou, ale i tak dáváme krk za to, že se vám v Šodó bude líbit. Zvlášť poté, co ochutnáte jejich delikátní buchtičky se šodó.

Podnik je splněným snem dvou kreativních dvojic, konkrétně Gabriely a Petra Ogurčákových, blogerů a majitelů bistra Etapa a Zuzany Daňkové a Jana Valenty, tvořících pod názvem Taste of Prague. Ke snídani kromě skvostné kávy doporučujeme i drink Sbagliato. Dokonalost!

Lush velikonoční koupelové bomby

Letošní velikonoční kolekce od značky Lush obsahuje řadu veganských výrobků pro barevné Velikonoce a jarní náladu plnou radosti. Tak si rychle něco pořiďte, aby vás beránek nepokakal!

Online antikvariát Trh knih

„Kolik lidí knihu přečte, tolikrát se kniha stane zážitkem. A pokaždé trochu jiným,“ je přesvědčen Petr Sobotka, zakladatel online antikvariátu Trh knih. Díky platformě, kde si uživatelé prodávají a nakupují tituly mezi sebou, mohou knihy získat druhý, ale i třetí nebo čtvrtý život. Jde tak o šetrný způsob pořizování knížek nejen pro ekologicky smýšlející čtenáře. Navíc zde knihomolové mohou najít tituly, které jsou v knihkupectvích beznadějně vyprodané a v antikvariátech k nesehnání.

Nedělní all you can eat brunch v Mama Shelteru

Legendární Mama Brunch se koná každou neděli od 12 do 15 hodin. Balíček zahrnuje – all you can eat bufet, welcome drink a nealkoholické nápoje z bufetové nabídky (džusy, voda, domácí limonády, domácí ice-tea). Užijte si křupavou pizzu, vanilkové créme brulée nebo třeba mini burgery, kolik se jich do vás vejde. Cena 790 Kč.

Vína z Moravy

Arte Vini je projekt tří kamarádů, kteří svůj profesní život zasvětili vínu. Pod jejich rukama a v prostředí 140 let starého vinného sklepa vznikají lahodná vína z tradičních znojemských odrůd. Ochutnejte novinky, které nabízí Umění vína – přední český dodavatel kvalitních vín od malých vinařů, kteří dělají své řemeslo poctivě a s láskou.

Sounds about right!

Ne, nebojte, není to Lana z reality show Too Hot To Handle! To jen dánská luxusní audioznačka Bang & Olufsen představuje novou generaci svých ikonických reproduktorů: Beosound A9 5th Generation a Beosound 2 3rd Generation. A nadčasové nejsou jenom svým ikonickým minimalistickým designem, ale také konstrukcí, která podle výrobců zaručuje desetiletí kvalitního poslechu. To už se vyplatí zainvestovat!

Velikonoční pivo Proud

Velikonoční speciální piva už pomalu patří k Velikonocům stejně neodmyslitelně jako kraslice, mazanec či čokoládový beránek. V experimentálním plzeňském pivovaru Proud letos poprvé uvařili spodně kvašený speciál, patnáctistupňový Velikonoční Mazec. 

Jarní úklid

Důvodem, proč se pustit do jarního úklidu, není jen samotná očista domácnosti. Důkladné vymetání pavučin ze všech koutů je vítanou fyzickou aktivitou, při které protáhneme celé tělo, a navíc se může přenést i do mentální roviny. Tedy, že si uspořádáme nejen věci v šuplíku, ale také vlastní myšlenky. Jen pozor, aby benefity jarního úklidu neznehodnotilo použití nevhodných čisticích přípravků. Sázkou na prověřenou kvalitu je australská značka organické kosmetiky Bondi Wash, jejíž název odkazuje na proslulou australskou pláž.  

Už bude léto?

A to bychom nebyly mi, kdybychom na závěr nepřidaly nějaký drink. Novinky od Amundsen Essences Mango a Essences Orange jsou stvořené pro všechny milovníky drinků na bázi vodky, kteří dávají přednost i nápojům s nižším obsahem alkoholu. Teď už nemusíte dělat kompromisy – novinky nabízí snížený 30% obsah alkoholu, maximum ovocné chuti, neobsahují žádný přidaný cukr a jsou vyrobeny pouze z přírodních aromat. Tak která bude vaším favoritem letošní sezóny? Šťavnatý pomeranč nebo exotické mango?

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *