Open AI: 10 věcí, co byste měli vědět o chatu s umělou inteligencí

Už jste si chatovali s umělou inteligencí? Že nevíte, o co jde? Tady je 10 faktů, které byste o ní rozhodně měli vědět! Možná ji pak vezmete na milost.

O co jde?

Jazykové modely Generative Pre-trained Transformer (GPT) od OpenAI, včetně GPT-2 a GPT-3, jsou jedny z nejvyspělejších umělých inteligencí v oblasti jazyků. Jsou založeny na transformerech pro generování jazyka podobného tomu, který používají lidé, a byly trénovány na obrovském množství dat, aby se struktuře a kontextu jazyka naučily.

GPT-3, což je nejvyspělejší verze modelu, má 175 miliard parametrů a dokáže provádět nejrůznější jazykové úkoly: od odpovídání na otázky až po tvorbu obsahu. Modely vyvolaly jak nadšení, tak obavy ohledně jejich schopností a etických důsledků. Co byste tedy předtím, než začnete chatovat, měli vědět?

  • GPT je počítačový program, který dokáže generovat jazyk, jenž zní, jako kdyby ho napsal člověk.
  • GPT-3 dokáže překládat jazyky, shrnovat texty, odpovídat na otázky a dokonce psát originální příběhy a básně.
  • Program byl trénován na velkém množství textu z knih, webových stránek a dalších zdrojů, což mu umožnilo naučit se vzorce a struktury jazyka.
  • GPT-3 není dokonalý a stále se může stát, že udělá chyby nebo vygeneruje nesmyslný jazyk, ale neustále je vylepšován a upravován výzkumníky a vývojáři.
  • V testu porozumění jazyku GPT-3 dosáhl vyššího skóre než průměrný člověk.
  • GPT-3 může generovat i zábavný obsah, jako jsou vlastní rapové texty nebo dokonce recept na nový druh pizzy.
  • GPT-3 byl dokonce použit k vytvoření nového jazyka nazvaného Codex. Ten může být použit k psaní kódu pro různé programovací jazyky.
  • Někteří lidé dokonce používají GPT-3 k generování nových nápadů pro vynálezy nebo podnikání.
  • GPT-3 byl také použit k vytvoření humoristického obsahu, jako jsou satirické zpravodajské články a generování falešných tweetů celebrit nebo třeba Napoleona.
  • GPT-3 dokáže psát i vlastní filmové scénáře: podle jednoho z nich už byl natočen krátký film.

PS: Celý článek za nás tentokrát napsala GPT-3 🙂

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *